خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4324
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۰
مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

بازسازی و ترمیم مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر/ فاز نخست دو مجتمع پرورش میگو چابهار در پایان سال 99 راه اندازی می شود

بازسازی و ترمیم مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر/ فاز نخست دو مجتمع پرورش میگو چابهار در پایان سال 99 راه اندازی می شود
محمد شهلی بر از بازسازی و ترمیم مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر چابهار در سال جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد شهلی بر؛ مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی عملکرد تکثیر و پرورش میگو در استان های میگو پرور کشور بیان کرد: مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر با توجه به باران های شدید و جاری شدن سیل در منطقه دچار آسیب و تخریب بخشی از زیر ساخت شد.


 
وی ادامه داد: با برآورد خسارات و برنامه ریزی و تعیین پیمانکار از اول خرداد ماه سال جاری عملیات لایروبی کانال های آبرسان و زهکش ها و ترمیم دایک حفاظتی آن آغاز و امید است در آذر ماه سال جاری به پایان برسد.


 
مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اسکله آبگیری، نصب پمپ ها و ایجاد موج شکن مجتمع پرورش میگوی رودیک در حال اجرا است در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.


 
وی گفت: مجتمع پرورش میگوی گوردیم که توسط بخش خصوصی و شرکت کشت و صنعت مکران در حال اجرا می باشد با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته امید است فاز اول آن در پایان سالجاری و کلیه پروژه آن در سال آتی به پایان برسد.


 
شهلی بر با اشاره به اینکه ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده است، افزود: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.


 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سایت پرورش میگو گواتر با چهار هزار هکتار مساحت، ۶۶۰ هکتار تاسیسات زیربنایی دارد که به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده و فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که هم‌اینک ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha