خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4328
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۶
مسؤول گروه جهادی بنیاد خدمت رسانی محرومین :

گروه جهادی که برای حل مشکلات یک روستا تا دیدار با وزیر راه پیش رفت+عکس

 گروه جهادی که برای حل مشکلات یک روستا تا دیدار با وزیر راه پیش رفت+عکس
مسؤول گروه جهادی بنیاد خدمت رسانی محرومین گفت: با دیدن مشکلات بسیار روستای «میدر» از توابع شهرستان سیب سوران به سراغ وزیر راه و شهرسازی رفتیم که وی علاوه بر دستور به رئیس سازمان حمل و نقل برای بررسی موضوع، قول‌های مساعدی برای برطرف شدن مشکلات این روستا داد.

به گزارش اس .بی پرس، ابوذر روندی امروز اظهار کرد: پس از گذشت یکسال از حضور در منطقه بلوچستان، به تازگی و در ادامه ساخت واحدهای مسکونی برای محرومین روستاهای تابعه شهرستان سیب و سوران، وارد یک منطقه  عشایری شدیم که به تازگی تبدیل به روستا شده به نام میدر از توابع بخش پسکوه که فاصله این روستا تا اولین جاده آسفالت ۱۵کیلومتر است.

 

مسؤول گروه جهادی بنیاد خدمت رسانی محرومین افزود: این روستا برق، آب، راه، تلویزیون، خطوط ارتباطی تلفن، مسکن، بهداشت و آموزش مناسب نداشت.

 

 

وی گفت: فاصله این روستا تا خاش ۷۵ کیلومتر و تا سوران ۹۸کیلومتر است و ۱۱۰خانوار با جمعیتی حدودا ۱۰۰۰نفر را در خود جای داده است.

 

روندی بیان کرد: به خاطر نبوده جاده مناسب هیچ ماشینی حاضر نیست مصالح مورد نیاز را به این منطقه بیاورد زیرا لاستیک‌های ماشین‌ها خراب می‌شوند، برای همین یک ماشین ماسه ۲۵۰هزار، و کرایه حمل آن ۶۰۰ هزار تومان است.

 

مسؤول گروه جهادی بنیاد خدمت رسانی محرومین افزود: اول سراغ مسؤولان محلی رفتیم اما امکانات لازم را در دسترس نداشتند.

 

 

وی گفت: سراغ وزیر راه و شهرسازی در تهران رفتیم تا موضوع بهتر بررسی و راهکاری برای برطرف شدن مشکلات این روستا پیدا شود که وی به رئیس سازمان حمل و نقل دستور داد تا شخصا موضوع رو بررسی کند که مشکل فعلی حل شود.

 

روندی ادامه داد: مکاتبه با پروژه راه آهن قرارگاه خاتم که در منطقه هستند، جهت همکاری، در اختیار قرار گرفتن یک پک کامل ماشین آلات عمرانی جهت آسفالت جاده مذکور و تعمیر دستگاههای عمرانی اداره راه شهر سوران از جمله دستورهایی بود که وزیر راه و شهرسازی دادند.

 

 

مسؤول گروه جهادی بنیاد خدمت رسانی محرومین گفت: در ذیل دستور وزیر راه و شهرسازی به مدیران درج شده که، چنان پیگیری و همراهی شود، که این کار تبدیل به یک الگو شود تا بتوان در آینده از ظرفیت های بالای این مجموعه و سایر خیرین در سطح استان و حوزه راه، بتوان استفاده کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی