خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4333
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۵:۰۷
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

مرکز بین المللی مهارت در چابهار راه اندازی می شود

مرکز بین المللی مهارت در چابهار راه اندازی می شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در تلاشیم مرکز بین المللی مهارت را در چابهار راه اندازی کنیم که این طرح آماده و بزودی تصویب خواهد شد تا افراد علاقه‌مند از کشورهای همسایه بتوانند به این مرکز مراجعه کنند که براین اساس یک دیپلماسی مهارتی ایجاد خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، خداداد اولیایی افزود: سیستان و بلوچستان از نظر توان مهارتی در حد پایینی قرار دارد به همین سبب باید در زمینه مهارت اشتغالزایی و کارآفرینی در این استان اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

اولیائی افزود: آمار بیکاری و جمعیت جوان استان سیستان و بلوچستان زیاد و نیازمند برنامه ریزی صحیح برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای و کارآفرینی است که این مهم رسالت فنی و حرفه ای را سنگین‌تر می‌کند.

 

وی گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان وظیفه مهارت آموزی را در سطح استان دارد و در زمینه توانمندسازی افراد گام برمی دارد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: این اداره کل در هریک از شهرستان های استان توانسته براساس نیازسنجی مردم فعالیت‌هایی انجام دهد تا شخص با آموزش های مهارتی اشتغال پذیر شود.

 

اولیائی ادامه داد: باید با همکاری رسانه ها فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ارتقا پیدا کند تا هرفرد علاقه‌مندی موفق به دریافت گواهینامه مهارت و ایجاد شغل شود که این امر نیاز سیستان و بلوچستان است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای نخستین بار شورای مهارت در استان تشکیل شده و دستگاه های زیادی در این زمینه همکاری می کنند که مصوبات خوبی نیز بهمراه داشته و الگوی خوبی برای کشور شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: سه مصوبه در این شورا شامل ایجاد دپارتمان آموزش روستایی، صنایع دریایی بندری در حوزه جنوب و آب و کشاورزی به تصویب رسیده است.

 

وی بیان کرد: از زمان شیوع کرونا نیز آموزش های فنی و حرفه ای به حالت تعطیل درآمده و تنها کارگاه های عملی با حداقل ظرفیت بین ۶ تا ۱۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و آموزش های تئوری نیز از طریق فضای مجازی ارائه می شوند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha