خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4338
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۶:۴۹
روز دوشنبه، با افتتاح خانه جوان شهرستان زابل؛

آرزوی دیرینه جوانان و سازمان های مردم نهاد محقق گردید/ فرماندار زابل: اشتغال ایجاد میکنیم

آرزوی دیرینه جوانان و سازمان های مردم نهاد محقق گردید/ فرماندار زابل: اشتغال ایجاد میکنیم
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: امروز شاهد افتتاحی بودیم که آرزوی دیرینه مردم زابل و بخصوص جوانان بود.

به گزارش اس.بی پرس، با همکاری و همراهی وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان و همچنین پیگیری های مستمر همکاران محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل آرزوی دیرینه جوانان و سازمان های مردم نهاد محقق گردید.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان روز دوشنبه در مراسم افتتاح خانه جوان شهرزابل ضمن تبریک هفته ازدواج به خبرنگار اس.بی پرس گفت: دومین ستاد ساماندهی در شهرستان زابل بنا به دعوت فرماندار زابل برگزار شد و مصوبات خوبی داشت.

 

وی بااشاره به اینکه گزارشاتی از کمیته امداد، بهزیستی و سایر دستگاه ها در شهرستان زابل که برای بحث ازدواج جوانان انجام داده اند دریافت شد، افزود: فرماندار تسهیلات وامی برای افرادی که شامل شان میشود در زمینه ازدواج وام های خوبی ارائه داده بودند.

 

وی تصریح کرد: فرماندار گزارش کاملی داشتند و قول دادند که برنامه ریزی خاصی در حوزه جوانان هرسه ماه این برنامه ریزی در ستاد ساماندهی برگزار شود و مصوباتی که برای حوزه جوانان وجود دارد را اجرایی نمایند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: امروز شاهد افتتاحی بودیم که آرزوی دیرینه مردم زابل و بخصوص جوانان بود.

 

 

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه ما خانه جوانی را در شهرستان زابل درسال 98 کلنگ زنی شد و 50درصدش پیش رفته است حالا موقتا بصورت استیجاری خانه جوان را به مبلغ 90 میلیون تومان تاپایان سال یکی از سمن هابه ما اهدا کرده است.

 

ادهم کرد خاطرنشان کرد: تقریبا بیش از15 سمن در شهرستان زابل برنامه ریزی و دغدغه های زیادی داشتند که اکنون میتوانند در این فضا جلسات و کارگاه های خودرا برگزار نمایند.

 

وی درحاشیه مراسم درخصوص قول افتتاح خانه جوان اصلی گفت: آقای فرماندار ردیف اعتباری برایش تعیین نموده است و 50درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا پایان 99 اگر تخصیص 100درصد شود قول افتتاح میدهیم.

 

 

 

فرماندار: اشتغال ایجاد میکنیم

امروز علاوه بر افتتاح خانه جوان، جلسه ستاد ساماندهی جوانان با حضور آقای کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان وبلوچستان نیز در زابل برگزار شد.

 

در این خصوص گنجی فرماندار زابل در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس گفت: صحبت ها و مصوبات خوبی در آن جلسه مطرح شد و باتعدادی از مدیران استان در بحث اشتغال جوانان جلساتی داشتیم و تصمیمات خوبی گرفته شد.

 

وی افزود: داریم تلاش میکنیم تا درراستای حفظ و حراست از جوانان از آسیب های اجتماعی، اشتغال هایی هرچند کوچک و خانگی در شهرستان زابل ایجاد کنیم.

 

 

فرماندار زابل خاطرنشان کرد: افتتاح خانه جوان که در سال گذشته کلنگ اش زده شد و تا 50 درصد پیش رفت فیزیکی داشت و آقای کرد از آماده سازی تا بهره برداری خانه جوان زحمت کشید و منزلی را اجاره نمودند که برای برگزاری کارگاه ها محل مناسبی است.

 

وی تصریح کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز یک سوم اعتبارات ابلاغی شهرستان را به بحث ورزش و جوانان اختصاص دادیم و امیدواریم تاپایان سال تخصیص خوبی باشد.

 

 

مسئول یکی از سمن های شهرزابل در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس، بااظهار خوشحالی از افتتاح خانه جوان این شهرستان گفت: اطلاع ندارم که در استان چند خانه جوان وجود دارد اما قبلا فقط در زهک خانه جوان داشتیم و این باعث خوشحالی است که اکنون زابل هم خانه جوان دارد.

 

وی تصریح کرد: خیلی از فعالیت ها در حوزه کرونا و کارهای جهادی دیگر توسط سازمان های مردم نهاد انجام میشود اما مکانی برای حضور نداشته اند و اکنون میتوانند در این مکان کلاسهای آموزشی، انواع کارگاه و مراسمات را برگزار کنند.

 

 

مرتضی علیدادی خبرنگار اس.بی پرس از زابل

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha