خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4382
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۸:۲۱
نماینده مردم سراوان، سیب وسوران و مهرستان در مجلس:

سراوان؛ شاهراه واردات دام به ایران/ظرفیت های مرز در سیستان و بلوچستان مغفول مانده است

سراوان؛ شاهراه واردات دام به ایران/ظرفیت های مرز در سیستان و بلوچستان مغفول مانده است
ملک فاضلی گفت: سراوان به دلیل مرز مناسبی که دارد می‌تواند مسیر خوبی برای ورود دام باشد و باید اقداماتی انجام شود که اشتغال زایی در این شهرستان و مبدا صورت گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان، سیب وسوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرز سراوان با سه شهر عمده پاکستان ارتباط نزدیک دارد و این شهرستان نزدیکترین مرز را در سیستان و بلوچستان با شهرهای اصلی پاکستان دارد که مسافت آن با برخی از شهرها ۶ و در برخی از شهرها ۸۰ کیلومتر است.

 

وی اظهار کرد: سراوان به دلیل مرز مناسبی که دارد می‌تواند مسیر خوبی برای ورود دام باشد و باید اقداماتی انجام شود که اشتغال زایی در این شهرستان و مبدا صورت گیرد.

 

فاضلی افزود: از مرز سراوان برای ورود دام به استان فقط جهت ترانسپورت و انتقال استفاده می‌شود و کشتار در محل مبدا وجود ندارد و فرآورده‌های دامی در جنوب شرق کشور تولید نمی شود و این ظرفیت مغفول مانده است.

 

نماینده مردم سراوان، سیب وسوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که اکنون انجام می شود ورود دام به کشور از سراوان و انتقال آن به دیگر نقاط کشور است که اشتغال محدودی را برای افراد خاصی که دارای ثروت و مکنت فراوان هستند و می‌توانند دام را وارد کنند به وجود می آورد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر اشتغال زایی چندانی در سراوان وجود ندارد، برای ایجاد اشتغال در محل باید کشتارگاهی با مکانیسم مناسب به وجود آید که علاوه بر اشتغال زایی، بیماری دام هم بررسی و در صورت تایید به کشور مبدا مرجوع می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha