خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4385
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۸:۳۲
معاون اداره کل شیلات استان خبر داد؛

قابلیت تولید 50 هزار تن میگو در بهشت آبزی پروری ایران/ نوار ساحلی دریای عمان گنجینه اشتغال است

 قابلیت تولید 50 هزار تن میگو در بهشت آبزی پروری ایران/ نوار ساحلی دریای عمان گنجینه اشتغال است
حمیدرضا نصیری گفت: ظرفیت‌های آبزی پروری میگو در سیستان و بلوچستان به عنوان بهشت آبزی پروری ایران بیش از ۵۰ هزار تن در هر دوره است

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا نصیری، معاون آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی و فراساحلی) بیان کرد: مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی اولین مجتمع پرورش میگو استان است که در دهه هفتاد مطالعات و کار اجرایی آن شروع و از سال ۱۳۷۸ به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

 

وی ادامه داد: مجتمع پرورش میگو رودیک از دیگر مجتمع های استان نیز در حال ساخت است و امیدواریم در سال جاری بخش آبگیری آن تکمیل و از سال آتی بهره برداری آن آغاز شود. به گفته این مقام مسئول، سطح کل مجتمع پرورش میگوی گواتر چهار هزار هکتار و مجتمع پرورش میگو رودیک هزار و پانصد هکتار است.

 

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی و فراساحلی) تصریح کرد: در منطقه غرب چابهار در محدوده منطقه گوردیم نیز مجتمع پرورش میگو با وسعت حدود ۷۵۰ هزار هکتار در حال ساخت است.

 

نصیری اضافه کرد: اراضی دشت تنگ و بریس نیز از جمله مناطق شناسایی شده و مستعد جهت آبزی پروری میگو است که در صورت ایجاد زیرساخت و فراهم آمدن شرایط برای سرمایه گذاری توسط متقاضیان می تواند سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال و تولید آبزیان و ارزآوری برای کشور داشته باشد.

 

وی گفت: در مجموع ظرفیت‌های آبزی پروری میگو در منطقه امکان تولید بیش از ۵۰ هزار تن میگو در هر دوره و اشتغال بیش از ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر را می تواند فراهم آورد. به گفته این مقام مسئول، آبزی پروری میگو شامل تکثیر و پرورش میگو بوده که از دهه ۷۰ در منطقه دارای سابقه است.

 

انتهای پیام/

منبع : pahreh.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی