خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4420
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۲
قصه پر غصه مردم منطقه ‌کاجوی ‌قصرقند

گزارش مردمی: طغیان رودخانه مسیرهای ارتباطی را مسدود کرد+ فیلم

گزارش مردمی: طغیان رودخانه مسیرهای ارتباطی را مسدود کرد+ فیلم
اهالی منطقه «کاجو» از توابع شهرستان قصرقند در تماس‌هایی از مسدود شدن مسیر ارتباطی روستاهای این منطقه بر اثر طغیان رودخانه کاجو خبر داند.

به گزارش اس.بی پرس، منطقه «کاجو» در شمال شهرستان قصرقند از توابع استان سیستان و بلوچستان 32 روستا دارد که حالا بر اثر طغیان رودخانه کاجو راه ارتباطی 10 هزار نفر در این روستاها مسدود شده است.

 

اهالی طی تماسی با ما می‌گویند: جنگیدن با موج‌های پرتلاطم رودخانه بزرگ "مشکنت کناری" و "جسیس" که هر کدام از این رودخانه‌های بزرگ از ناکجا آبادی سرچشمه می‌گیرند و در نهایت در منطقه «کاجه» یا «تنکسر» به یکدیگر ملحق می‌شوند، سخت و طافت‌فر‌‌ساست.

 

مردم می‌گویند: بارندگی‌های چند روز پیش که منجر به آبگرفتگی این رودخانه عظیم شده زندگی را برای مردم این خطه از بلوچستان مختل کرده و آنها برای تهیه مایحتاج زندگی روزمره در مشقت قرار دارند و هر از چن گاهی که رحمت الهی سرازیر می‌شود برای مردم کاجه یادآوری سختی و مشقت‌هایی است که در دوران پسابارندگی یا حین بارندگی برای گذران زندگی متحمل شده‌اند.

 

 

مردم مریض‌ها را با پتو از رودخانه عبور می‌دهند

 مجید ندریتی یکی از اهالی گ می‌گوید: هیچگونه دسترسی روستا به روستا موجود نیست چه برسد به مرکز شهر که قصرقند است و چندین مورد در سال‌های گذشته پیش آمده که مردم با همیاری و همکاری، فردی که مریض بوده را داخل پتو گذاشته و از رودخانه عبور دادند و به جایی که ماشین بوده رساندند.

 

وی تاکید می‌کند: نمی‌دانم چرا مسئولان به خواسته‌های اولیه مردم نمی‌رسند؛ به هر حال ما از شما توقع آسفالت نداریم فقط همین جاده‌ای که کنار رودخانه درست شده را به اتمام برسانید یک دنیا ممنون می‌شویم.

 

خبرنگار ما در این زمینه و جهت پیگیری موضوع با فرماندار قصرقند تماس حاصل کرد و فرماندار اعلام کرد در حال بررسی موضوع است و به زودی نتیجه را اعلام می‌کند!

 

مردم با فرستادن این فیلم از وضعیت عبور و مرورشان گفتند.

 


download

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha