خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4421
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۸
امروز مطرح شد؛

کمک 120میلیاردتومانی بنیاد مستضعفان به سیستان و بلوچستان/بنیاد مستضعفان توان آن را ندارد که جای دولت بنشیند/مسئولان برای جلوگیری از مهاجرت تلاش کنند

کمک 120میلیاردتومانی  بنیاد مستضعفان  به سیستان و بلوچستان/بنیاد مستضعفان توان آن را ندارد که جای دولت بنشیند/مسئولان برای جلوگیری از مهاجرت تلاش کنند
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در زابل اظهار داشت: توسط این بنیاد ۱۰۰ میلیارد تومان در موضوع کرونا و 25 میلیارد تومان اعتبار تنها به افراد فاقد شناسنامه و تحت پوشش نهادهای حمایتی سیستان و بلوچستان اعطا شده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، پرویز فتاح روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان زابل اظهار داشت: ۲۵ میلیارد تومان اعتبار تنها به افراد فاقد شناسنامه و تحت پوشش نهادهای حمایتی سیستان و بلوچستان اعطا شده است.

 

وی ادامه داد: ۱۵ نقطه کشور در حوزه کمک به محرومیت زدایی در مدت سه سال انتخاب شده اند که سیستان و بلوچستان دارای ۲ شهرستان زهک و قصرقند در این بخش است.

 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: وام‌های اشتغال خرد در تمام شهرستان‌ های سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است که از طریق بنیاد علوی پرداخت خواهد شد.

 

وی بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر طرح مواسات اظهار داشت: با توجه به شرایط حاضر، اکنون دغدغه همه ی ما معیشت مردم است و بنیاد مستضعفان در مرحله دوم طرح مواسات ورود جدی خواهد داشت.

 

فتاح ادامه داد: مردم سیستان در طول تاریخ کارهای بزرگ بسیاری انجام داده اند و امروز وجود مشکلات در این منطقه تأسف بار است.

 

وی با بیان اینکه مسئولان این منطقه علاوه بر طرح مشکلات، به خدمات ارزشمند انجام شده نظام در این سرزمین نیز اشاره کنند افزود: چاه نیمه ها، دانشگاه زابل، راه‌ و بسیار موارد دیگر از جمله خدمات نظام است که باید به مردم گفته شود.

 

فتاح اظهار داشت: بنیاد مستضعفان نهادی انقلابی است که نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارد و در حد توان در کنار مسئولان برای رفع مشکلات مردم کمک می کند.

 

وی گفت: مشکلات باید بر حسب اهمیت اولویت‌ بندی شده و  از نهادهای انقلابی برای رفع آنها درخواست کمک شود.

 

پرویز فتاح ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زابل اظهار کرد: نهاد انقلابی مانند بنیاد مستضعفان توان آن را ندارد که جای دولت بنشیند اما به مناطق و مردم محروم بر حسب وظیفه نگاه ویژه دارد و در حد توان در کنار مسئولان خواهد بود.

 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مسئولان سیستان باید مشکلات را اولویت‌بندی کنند و بر این اساس از نهادهای انقلابی درخواست کمک داشته باشند و ما نیز در حد توان کمک خواهیم کرد.

 

فتاح گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، بنیاد مستضعفان در مرحله دوم طرح مواسات ورود جدی خواهد داشت و در حد توان تلاش خواهیم کرد مردم و به ویژه مردم سیستان اثر آن را حس کنند.

 

 

مردم سیستان امروزه شرایط معیشتی بدی دارند

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: سیستان دارای پتانسیل های ویژه ای چون مرز، گردشگری، انرژی بادی و خورشیدی و غیره است که در صورت توجه و سرمایه‌گذاری باعث شکوفایی این منطقه خواهد شد.

 

 حبیب‌ الله دهمرده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر توجه مسئولان به منطقه سیستان تاکید داشته‌ اند گفت: رهبر انقلاب نگاه ویژه‌ای به این خطه دارند و همه ما باید برای رفع محرومیت از این منطقه تلاش ویژه ای داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه زندگی مردم سیستان بر پایه کشاورزی و دامپروری بنا شده است خاطر نشان کرد:  با توجه به خشکسالی های پی در پی در این منطقه با وجود خدمات بسیار نظام در این سرزمین مردم سیستان امروزه شرایط معیشتی بدی دارند.

 

وی خاطر نشان کرد: بنیاد مستضعفان با ورود به حوزه اشتغال وسرمایه گذاری در این بخش می‌تواند کمک مهمی به مردم این منطقه انجام دهد.

 

 

تعبیر تنگه احد نشان از اهمیت ویژه این منطقه دارد

نماینده دیگر مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بی نظیر این منطقه سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در حوزه اشتغال می توانند تحولی شگرف در این سرزمین ایجاد کند.

 

محمد سرگزی به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به سیستان اشاره کرد و گفت: تعبیر تنگه احد به سیستان از سوی رهبر معظم انقلاب نشان از اهمیت این منطقه دارد.

 

وی ادامه داد: همه ما و مسئولان باید برای رفع مشکلات این منطقه و جلوگیری از مهاجرت مردم این سرزمین کمک کننده بوده و از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم.

 

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: تکیه بر ظرفیت جوانان بومی و استفاده از مدل‌های علمی منطبق بر ظرفیت‌های منطقه مهمترین نقاط قوت ورود بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان‌های پایلوت پیشرفت منطقه‌ای است.

 

 

قرار نیست بنیاد مستضعفان تمام مشکلات سیستان را حل کند

محمد سرگزی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زهک که با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار شد نیز اظهار داشت: قرار نیست بنیاد مستضعفان تمام مشکلات سیستان را حل کند، یا به حل مشکلاتی که متولیان دیگری دارد ورود کند، بنیاد  در مناطق هدف خود در نقاط بر زمین مانده که دولت توان ادامه مسیر ندارد و کلیدی است ورود می‌کند.

 

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: ما هم در کنار بنیاد مستضعفان و دولت پیگیری خواهیم کرد تا سیستان به عنوان تنگه احد نظام از جمعیت خالی نشود و مشکلات مردم به ویژه در حوزه معیشتی برطرف شود.

 

 

نماینده مردم زابل در مجلس: بنیاد مستضعفان به حل مشکلات اساسی سیستان ورود کند‌

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنیاد مستضعفان با تکیه بر ظرفیت بهترین جوانان سیستان برای آبادانی زهک ورود کرده و بدون شک با همت این این جوانان مشکلات منطقه یکی پس از دیگری برطرف خواهد شد و ما شاهد رشد و شکوفایی شهرستان‌های سیستان خواهیم بود.

 

سرگزی اظهار داشت: تکیه بر ظرفیت جوانان بومی و استفاده از مدل‌های علمی منطبق بر ظرفیت‌های منطقه مهمترین نقاط قوت ورود بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان‌های پایلوت پیشرفت منطقه‌ای است که نوید آبادانی را برای مردم این مناطق به دنبال دارد.

 

 

گزارش از زهراسعادت پاک خبرنگار اس.بی پرس در زابل

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد