خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4444
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۶
مدیرکل هواشناسی استان:

مونسون هوای ۱۷ نقطه سیستان و بلوچستان را بارانی کرد

 مونسون هوای ۱۷ نقطه سیستان و بلوچستان را بارانی کرد
 مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: حدود یک ماه از آغاز فعالیت سامانه مونسون می‌گذرد و هنوز بارش‌ها ادامه دارد به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۷ نقطه این استان بارندگی گزارش شد.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری ظهار داشت: این بارش‌ها در شهرستان خاش، ایرانشهر، دلگان، نیکشهر و سرباز روی داده است به طوری که بر اساس گزارش‌های محلی در برخی مناطق منجر به جریان یافتن رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی موقتی معابر شده است.

 

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌ها تا این موقع بیشترین بارش‌ها به ترتیب از «دولابکان» دلگان با ۲۲، «مچان» سرباز ۲۱، «ابتر» ایرانشهر ۱۲.۶ و کارواندر خاش ۹ میلی متر گزارش شده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در شرایطی روی داد که بیشینه دمای ۸ شهر استان شامل ایرانشهر، نیکشهر، زهک، میرجاوه، زابل، نصرت آباد، سراوان و مهرستان به بین ۴۰ تا ۴۴ درجه سلسیوس رسیده است.

 

وی با بیان اینکه بارش‌های همرفتی امروز نیز در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق ادامه دارد، گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود امروز این بارش‌ها در برخی نقاط سواحل استان نیز اتفاق بیافتد.

 

حیدری تصریح کرد: با توجه به ویژگی سامانه‌های همرفتی انتظار وقوع تندباد لحظه‌ای، صاعقه و بارش تگرگ به ویژه در ارتفاعات وجود دارد.

 

وی بیان کرد: در این مدت آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی و طغیان موقتی رودخانه‌های فصلی، پیش بینی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود مردم در مناطق ذکر شده از رفتن به ارتفاعات، توقف و تردد در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به شدت گرفتن وزش بادهای ۱۲۰ روزه از یکشنبه در شمال استان خبر داد و گفت: افزایش غلظت ذرات غبار، کاهش دید افقی و کیفیت هوا به ویژه در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان از پیامدهای این بادها است.

 

 

اتمام پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد