خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4467
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۰
رئیس میراث فرهنگی کنارک خبرداد

آغاز به کار مجدد پروژه‌های گردشگری روستای درک و بندر تنگ

آغاز به کار مجدد پروژه‌های گردشگری روستای درک و بندر تنگ
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنارک از آغاز به کار مجدد پروژه های گردشگری روستای درک و بندر تنگ خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، یوسف مصلحی امروز اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا دوره های آموزش صنایع دستی برگزار نشده اما اقدامات دیگری در حوزه صنایع دستی صورت گرفته که شامل معرفی یک صنعتگر برای اخذ مجوز شرکت سوزن دوزی و برگزاری آزمون و صدور مجوز گواهینامه برای ۴۰ نفر از صنعتگران بود که مجوزها از سوی اداره کل صادر خواهند شد.

 

وی گفت: صدور یک فقره گواهینامه انفرادی و کمک ۱۰۰ میلیون ریالی بلاعوض به صنعتگر آسیب دیده از سیل سال گذشته از اقدامات دیگری بود که در حوزه صنایع دستی توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنارک انجام شده است.

 

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنارک افزود: در حوزه سرمایه گذاری و گردشگری نیز ۴ موافقت اصولی برای مجتمع گردشگری و بوم گردی در کنارک صادر شده و پروژه های گردشگری بندر تنگ و روستای درک پس از وقفه چند ماهه به دلیل شروع کرونا و تامین اعتبار دوباره شروع به کار کردند.

 

وی به تکمیل ۵ پرونده از ابتدای سال تاکنون برای اخذ مجوز اقامتگاه محلی و بوم گردی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: آبرسانی به ساحل روستای درک نیز از اقدامات زیرساختی دیگر در شهرستان کنارک است.

 

مصلحی بیان کرد: پرونده های جاذبه های طبیعی و گردشگری روستای پزم تیاب و درک تشکیل و تکمیل شده و برای بررسی بیشتر به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ارسال شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha