خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4471
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۳
نماینده مردم سیستان مطرح کرد؛

تاخت و تاز بی آبی در روستاهای سیستان/ بی مهری مسئولان؛ بزرگترین مانع افتتاح به موقع پروژه آبرسانی به هیرمند

تاخت و تاز بی آبی در روستاهای سیستان/ بی مهری مسئولان؛ بزرگترین مانع افتتاح به موقع پروژه آبرسانی به هیرمند
حبیب الله دهمرده گفت: اگر طرح آب رسانی به روستاهای هیرمند با بی مهری مواجه نمی شد، تابستان به بهره برداری می رسید و مشکلات مردم روستاها رفع شده بود.

به گزارش اس.بی پرس، 16 تیرماه امسال مطلبی با عنوان "پروژه آبرسانی به هیرمند در ایستگاه پایانی" در این پایگاه خبری منتشر و از گفته علیرضا قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اعلام شد که مراحل اجرای پروژه خط آبرسانی به روستاهای هیرمند به طول 38 کیلومتر و قطر 700 میلی متر به پایان رسیده و در حال حاضر مراحل تست نهایی، ضدعفونی و شست و شوی خط در دست اقدام است و ظرف چند روز وارد مدار بهره برداری می شود.

 

در ادامه این پیگیری ها و انتشار گزارشی دیگر در اول مرداد ماه با عنوان "پروژه آبرسانی به روستاهای هیرمند نا امید از تدبیرها"، گفته های مردم حاکی از آن بود که این خط به بهره برداری رسیده، اما تا این لحظه نه برای روستاییان و نه برای ساکنان شهر نفعی نداشته است، چراکه مملو از گل و لای بوده و به گفته معاون تامین آب و آب رسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان، به صورت اضطراری و آزمایشی به بهره برداری رسیده که نواقصی هم دارد و اقدام های لازم برای رفع آن در حال انجام است.‌

 

پروژه ای که از عنوانش می توان فهمید که قرار است کام تشنه روستاییان را سیراب کند، بعد از گذشت سال ها فقط تا شهر دوست محمد منتقل شده و به صورت ناقص به بهره برداری رسیده است!

 

 

جیره بندی و آبرسانی با تانکر

حبیب الله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در همین راستا در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: عوامل مختلفی در بروز مشکل بی آبی در روستاهای هیرمند تاثیرگذار است که برای رفع آن در تعدادی از روستاها قرار بود، خط انتقال آب هیرمند اصلاح و به زهک متصل شود که با این اقدام قسمت اعظم این شهرستان از آب بهره مند می شوند.
 

 

وی ادامه داد: در این راستا لوله ها تأمین شده و کار حال انجام است، مشکل دیگر فشار کم آب در برخی روستاها است که برای برخی طرح جیره‌بندی اجرا و در بعضی قسمت ها هم که مشکل دارند با تانکر آبرسانی انجام می شود.
 

 

نماینده مردم سیستان با اشاره به کم لطفی مسئولان امر در رفع این مشکل، تصریح کرد: منبع تامین آب روستایی به دلیل عمق پایین، مشکلاتی به همراه دارد که رشد جلبک و ایجاد بوی نامطبوع در فصل تابستان از جمله آن است، بنابراین مقرر شد آب روستاها و شهر از یک منبع تامین و منتقل شود، این طرح ردیف اعتباری هم دارد، ولی به دلیل کم کاری ها هنوز به بهره برداری نرسیده و اجرای آن زمان بر شده است.
 

 

دهمرده با بیان این که اگر این طرح با بی مهری مواجه نمی شد، تابستان به بهره برداری می رسید و مشکلات مردم روستاها رفع می شد، گفت: بخش هایی از خط انتقال آب به شهر دوست محمد به چاه نیمه وصل شده ولی قسمت هایی از آن هنوز متصل نشده است و در مرحله تست قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد