خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4475
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خبر داد؛

آغاز به کار اولین دستگاه جداکننده پلاسما در سیستان/ 108 نفر بر اثر کرونا و بیماری حاد تنفسی فوت شدند

آغاز به کار اولین دستگاه جداکننده پلاسما در سیستان/ 108 نفر بر اثر کرونا و بیماری حاد تنفسی فوت شدند
هادی میرزایی گفت: اولین دستگاه جداکننده پلاسما ویژه پایگاه انتقال خون زابل به تازگی فعال شده است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و انتقال خون زابل این کار انجام می شود.

به گزارش اس.بی پرس،  هادی میرزایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: این دستگاه برای پلاسما درمانی استفاده می‌شود، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا به این نوع درمان پاسخ مثبت دادند و به همین دلیل این روش تا حدودی می تواند در روند درمانی این بیماران کمک کند.

 

به گفته این مقام مسئول، پیش از این نمونه افرادی که خون خود را برای پلاسمادرمانی اهدا می‌کردند به زاهدان ارسال و پس از جداسازی پلاسما از زاهدان دریافت می شد، با استفاده از این دستگاه بلافاصله پس از اهدای خون می توان برای جداسازی پلاسما اقدام کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: یک دستگاه دیگر مربوط به جداسازی پلاسما در دانشگاه علوم پزشکی زابل وجود داشت که کارکرد آن متفاوت است.

 

وی بیان کرد: تعداد بیماران کرونایی سیستان لحظه به لحظه در حال افزایش است، تا چهارم مرداد ماه ۱۰۸ نفر فوتی داشتیم که ۵۳ مورد ثابت شده کرونا بودند و بقیه موارد مشکوک و منفی گزارش شد که رد کننده کرونا نیست، چون بیماری حاد تنفسی داشتند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد