خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4500
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۶:۲۳
اقدام تروریستی دیگر آمریکا علیه ایران؛

تجاوز جنگنده های آمریکایی به هواپیمای ایرانی بی پاسخ نمی ماند/تروریست‌های غربی تهدیدی برای امنیت منطقه

تجاوز جنگنده های آمریکایی به هواپیمای ایرانی بی پاسخ نمی ماند/تروریست‌های غربی تهدیدی برای امنیت منطقه
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن آمریکا در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایرانی توسط دو جنگنده آمریکایی، گفتند: سبزپوشان انقلاب جواب گستاخی تروریست های آمریکایی را خواهند داد.

به گزارش اس .بی پرس،  دو فروند جنگنده «اف ۱۵» آمریکایی بعد از ظهر پنجشنبه (دوم تیرماه) در اقدامی غیر حرفه‌ای و تروریستی برای یک فروند هواپیمای مسافربری ایران که از تهران عازم بیروت بود، در آسمان سوریه مزاحمت ایجاد کردند، مزاحمتی که نزدیک بود، به یک فاجعه تبدیل شود.

 

این دو جنگنده‌ آمریکایی با قرار گرفتن در مسیر هواپیمای مسافربری شرکت ماهان ایران که راهی بیروت پایتخت لبنان بود، برای آن مزاحمت ایجاد کردند که با تغییر ارتفاع ناگهانی هواپیما، شماری از مسافران آن زخمی شدند و پس از فرود این هواپیما، مجروحان به مراکز درمانی به ویژه بیمارستان «رسول اعظم» (ص) ضاحیه بیروت منتقل شدند.

 

به دنبال این اقدام غیرحرفه‌ای و ضدانسانی جنگنده‌های آمریکایی، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: وزارت خارجه باید قاطعانه پیگیر برخورد با اوامر این اقدام باشد حتی فرودگاهی که این جنگنده ها از آن به پرواز درآمده اند باید پاسخگو باشد.

 

 

سکوت مجامع بین المللی باعث گستاخی آمریکا است

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن محکوم کردن آمریکا در ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایرانی توسط دو جنگنده آمریکایی، گفت: سکوت مجامع بین المللی و شورای امنیت باعث شده تا آمریکای جنایتکار اجازه انجام ‏چنین اقدامات گستاخانه‌ای را در مقابل سایر ملت ها به خود بدهد.

 

وی بیان کرد: وزارت خارجه باید قاطعانه پیگیر برخورد با اوامر این اقدام باشد حتی فرودگاهی که این جنگنده ها از آن به پرواز درآمده اند باید پاسخگو باشد.

 

امام جمعه اهل سنت سرباز ادامه داد: آمریکا حق ندارد امنیت یک هواپیمای مسافربری را مورد تهدید قرار دهد این تروریست ها تهدیدی برای امنیت منطقه هستند.

 

 

سبزپوشان انقلاب جواب گستاخی تروریست های آمریکایی را خواهند داد

 مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: آمریکایی‌ها در اجرای اهداف شوم خود موفق نشدند و هوشیاری خلبان ایرانی آنها را ناکام گذاشت اما آنچه مهم است اینکه وزارت خارجه باید پیگیر این مسئله باشد تا تروریست ها آمریکایی دست به چنین اقدامان ناجوانمردانه نزنند و عده ای بیگناه را مورد آزار و اذیت کردن قرار ندهند.

 

وی با بیان اینکه اگر آمریکا یک سیلی به ما بزند صد برابر آن را خواهد خورد، افزود: جواب این گستاخی تروریست های آمریکایی را سربازان سبزپوش انقلاب خواهند داد.

 

مولوی ریگیان پور بیان کرد: این اقدام آمریکا نقض آشکار حقوق بین‌المللی است که وزارت خارجه باید پیگیر این گستاخی در مجامع بین المللی باشد زیرا این تعرض به مردم بی گناه محسوب شده و از نظر علمای اهل سنت هم محکوم است.

 

وی تصریح کرد: این اقدام آمریکا علیه هواپیمای ماهان تداعی‌کننده حمله به ایرباس بود اما دشمن بداند که ملت ایران با توکل بر خدا و به پشتوانه رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم، بساط آمریکا در منطقه را جمع خواهد کرد.

 

امام جمعه اهل سنت میرجاوه اذعان کرد: آمریکا این جرات را نداشته و نخواهد داشت در ماجرای شهادت سردار سلیمانی گوشه ناچیزی از پاسخ فوری ایران برای آنها هویدا و این ترس در دل آنها ایجاد شده است.

 


 
 تروریست‌های آمریکایی تهدیدی برای امنیت منطقه هستند

مولوی عبداله حسن زهی امام جمعه اهل سنت هامون در گفتگو با خبرنگار ما افزود: تروریست‌های آمریکایی تهدیدی برای امنیت منطقه هستند و حادثه پیش آمده در ماجرای هواپیمای مسافربری ایران نمونه بارزی از تروریست بودن این جنایتکاران تاریخ علیه ملت ایران است، ملتی که با آزادگی و سرافرازی توانست ۴۰ سال خود را از زیر یوغ استعمار خارج کند.

 

وی بیان کرد: استکبار جهانی از هرفرصتی برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می کند  اما ملت ایران با بصیرت و هوشیاری خود مانع تحقق اهداف این جنایتکاران خواهند شد.

 

امام جمعه اهل سنت هامون ادامه داد: تروریست بودن آمریکا چیز واضحی است اما دوران بزن و دررو تمام شده و آمریکا در برابر هر ضربه ای که وارد کند چند برابر آن را از طرف ملت ایران خواهد خورد.

 

حسن زهی خاطر نشان کرد: کشور ایران با تکنولوژی و قدرت نظامی که دارا است، می تواند علاوه بر دفاع از مرزهای خود از سایر کشورهای منطقه هم دفاع کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha