خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4536
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

آغاز ترم تابستانی دانشگاه آزاد به صورت مجازی/ کرونا باب جدیدی به روی آموزش عالی گشود

آغاز ترم تابستانی دانشگاه آزاد به صورت مجازی/ کرونا باب جدیدی به روی آموزش عالی گشود
سلطانعلی میر گفت: کلاس های ترم تابستانی دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان از پنجم مردادماه به صورت مجازی آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، سلطانعلی میر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان  بیان کرد: کرونا باعث شد، فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، این بیماری فارغ از مشکلاتی که به همراه داشت و معضلات و نابسامانی هایی که در اقتصاد ایجاد کرد، اما موجب فراهم شدن فرصت ها و ظرفیت هایی هم شد.

 

وی ادامه داد: یکی از فرصت ها این بود که در عصر ماهواره، الکترونیک و فضای مجازی به این مقوله پیش از کرونا، آن گونه که باید توجه نمی شد، اما این ویروس اهمیت کار مجازی را بیشتر کرد.

 

به گفته این مقام مسئول، اگر کسی امروز با فضای مجازی، رسانه و عصر جدید دولت الکترونیک آشنا نباشد و از این ظرفیت استفاده نکند از قافله فکری و پیشرفت بشری عقب است، با شیوع این بیماری برنامه های دانشگاه دچار اختلال شد، ولی ظرفیت مجازی برای ما در دانشگاه به وجود آمد و نگاه ها به سمت مجازی بیشتر شد که می تواند برای همه کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند یک پوئن مثبت باشد.

 

میر تصریح کرد: خوشبختانه امسال در دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان توانستیم کلاس ها و امتحانات بیش از 30 هزار دانشجو را به صورت مجازی برگزار کنیم که با مشارکت ۹۸ درصدی دانشجویان حتی در دورترین نقاط همراه بود.

 

وی با اشاره به آغاز ترم تابستان به صورت مجازی، گفت: با رفع ایرادات ترم مهر نیز با حضور 30 هزار دانشجو در 400 رشته به صورت مجازی برگزار می شود که امروز ثبت نام برای دواطلبان تحصیل در واحدها و پردیس های دانشگاه آزاد آغاز شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید