خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4546
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۸:۰۵
کارشناس مذهبی شهرستان دلگان:

علم امام محمد باقر (ع) در خدمت نشر اسلام بود

علم امام محمد باقر (ع) در خدمت نشر اسلام بود
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: علم حضرت امام محمد باقر (ع) در خدمت نشر و گسترش دین مبین اسلام بود.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) ، بیان کرد: دانش پنجم در میان شیعیان زبانزد است و ما معتقدیم که ایشان فرصتی برای نشر علوم اهل بیت عصمت و طهارت پیدا کردند و امروز مطالب زیادی از آن حضرت به یادگار مانده است.

 

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: در میان 12 امام معصوم (ع)، بیشترین احادیث و روایات منتسب به امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) است.

 

وی ادامه داد: همه مردم از جمله فرقه‌ها و جریان‌های مختلف در دوران امام محمدباقر(ع)، به در خانه اهل بیت (ع) می‌رفتند و از علم سرشار آن حضرت استفاده می‌کردند، امام محمد باقر (ع) از فرصتی که امام زین العابدین(ع) ایجاد کرده بودند، استفاده کردند و موضوعات مختلف از جمله احکام، معارف و کلام شیعه را جان تازه بخشیدند.

 

حجت الاسلام بامری افزود: امام باقر(ع) در تمام عمر به دنبال تبیین و تشریح مظلومیت حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان بودند و وصیت آن حضرت نیز در همین راستا بوده است.

 

این کارشناس مذهبی‌حکام بنی امیه ظلم فراوانی را علیه اهل بیت مرتکب شدند، عنوان کرد:حضرت امام محمدباقر(ع) در کودکی ازجمله حاضران در کربلا بودند و جنایت‌های یزدیان را از نزدیک مشاهده کرده‌اند‌.

 

وی با تاکید بر اینکه علم امام محمد باقر (ع) در خدمت نشر و گسترش دین مبین اسلام بود، تصریح کرد: امام پنجم همانند اجداد پاک و‌طاهرینش عابدترین فرد روزگار خود محسوب می‌شد و در عبادت، الگوی راستین عابدان بود. 

 

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: حضرت امام محمد باقر (ع) سرانجام در سال ۱۱۴ هجری قمری و در سن ۵۷ سالگی با توطئه مرموز و مخفیانه هشام بن عبدالملک دهمین خلیفۀ اموی در شهر مدینه مسموم شد و به شهادت رسید و پیکر پاکش در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha