خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4557
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۰۸
با هدف بررسی وضعیت پیشرفت؛

سفر معاون اقتصادی وزیر کشور به سیستان وبلوچستان

سفر معاون اقتصادی وزیر کشور به سیستان وبلوچستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با هدف بررسی وضعیت پیشرفت طرحها و پروژه‌های محرومیت‌زدایی سیستان و بلوچستان؛ دیشب  وارد فرودگاه زاهدان شد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با هدف بررسی وضعیت پیشرفت طرحها و پروژه‌های محرومیت‌زدایی سیستان و بلوچستان؛ دیشب  وارد فرودگاه زاهدان شد.


بابک دین پرست؛ مهمترین برنامه ها این سفر دو روزه به مناطق جنوب و شمال استان را بررسی مشکلات مربوط به تامین آب؛ بازدید از برخی بازارچه های مرزی استان؛ بررسی وضعیت اشتغال زایی و استفاده از ظرفیت های گردشگری و بوم گردی؛ بازدید از شهرک های صنعتی و طرح احداث کارخانه های تایر و کاشی و سرامیک؛ بازدید از طرح انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان و شرکت در جلسات جداگانه ارزیابی روند اجرای مصوبات محرومیت زدایی و توسعه در منطقه سیستان و منطقه بلوچستان، اعلام کرد.

 

دولت توجه ویژه‌ای به محرومیت‌زدایی از سیستان و بلوچستان دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان دارد که تنظیم ۲ سند توسعه با همکاری وزارت کشور و استانداری این استان گویای این مساله است.

 

بابک دین پرست روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از زائرسرای امام‌رضا(ع) میرجاوه اظهارداشت: در ۲ سال گذشته اقدامات خوبی با همکاری وزارت کشور و استانداری سیستان و بلوچستان در قالب تنظیم دو سند توسعه برای این استان انجام شده است.

 

وی بیان کرد:رییس جمهوری دستورات ویژه‌ای را بر روی این ۲ سند به ۱۸دستگاه اجرایی در منطقه سیستان و ۲۴ دستگاه اجرایی در بلوچستان ابلاغ کرده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت:گزارشات منظمی به صورت متوالی از دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان در رابطه با این ۲ سند توسعه دریافت می‌شود. 

 

وی هدف اصلی سفر خود به سیستان و بلوچستان را بررسی روند اجرایی این دو سند به منظور حل و کشف موانع و مشکلات این اسناد و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی این استان عنوان کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در اولین روز از سفر خود به سیستان ‌و بلوچستان سحرگاه امروز سه‌شنبه برای بررسی آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های محرومیت زدایی منطقه بلوچستان عازم شهرستان‌های میرجاوه، سراوان،خاش و تفتان شد.

 

وی در این سفر مشکلات تامین آب دشت‌های روتک و مک‌سوخته را بررسی و از بازارچه‌های مرزی جالق و کوهک سراوان و همچنین دشت سوران بازدید می‌کند.

 

نشست ارزیابی روند اجرای مصوبات محرومیت‌زدایی منطقه بلوچستان از دیگر برنامههای دین پرست به شهرستان‌های میرجاوه، سراوان، خاش و تفتان است که با حضور استاندار سیستان ‌و بلوچستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود.

 

وی در بدو ورود به میرجاوه از زائرسرای امام رضا(ع) واقع در نقطه صفر مرزی این شهرستان بازدید کرد.

 

این زائر سرا توسط آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه به منظور اسکان زائران پاکستانی عتبات عالیات در حال ساخت است و همه ساله تعداد قابل توجهی از زائران این کشور از مرز میرجاوه وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می‌شوند.

 

 

اتمام پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی