خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4573
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۲۵
وقتی هنر چرخ زندگی را می‌چرخاند؛

اشتغالزایی برای 500 نفر با هنر بافندگی/ در بازارهای داخلی و خارجی مشتری‌های پروپاقرصی داریم

اشتغالزایی برای 500 نفر با هنر بافندگی/ در بازارهای داخلی و خارجی مشتری‌های پروپاقرصی داریم
کارآفرین موفق چابهاری گفت: با آموزش مهارت های صنایع دستی به سه هزار و500 کارآموز، هم اکنون برخی از تولیدات بومی در بازارهای داخلی و خارجی مشتریان پروپاقرصی دارد.

به گزارش اس.بی پرس، خدیجه جعفرزاد گفت: از سال 68 به علت مسائل کاری همسرم و انتقال وی به این شهرستان، در عرصه هنر مشغول به فعالیت شدم.

 

وی بیان کرد: قلابدوزی، بافتنی، گلدوزی، مکرومه بافی، گلسازی، عروسک بافی از جمله هنرهای صنایع دستی است که به آن علاقه داشته و با فراگیری آنها و کسب مجوز کارگاهی اقدام به آموختن این هنرها به کارآموزان دیگر نیز کردم.

 

این کارآفرین هنرهای دستی ادامه داد: از سال 85 تاکنون به سه هزار و 500 نفر کارآموز این مهارت ها را آموزش داده ام که از این تعداد حدودا 2 هزار نفر توانسته اند از این طریق امرار معاش کنند.
 

 وی تصریح کرد: با تلاش و پشتکاری که ایجاد شد توانستم سیطره آموزش ها را گسترش دهم به گونه ای که هم اکنون در شهرستان های زاهدان، چابهار و نگور سه شعبه برای ارائه مهارت ها راه اندازی کرده ام.

 

جعفرزاد در خصوص بازاریابی و فروش محصولات نیز گفت: محصولات تولیدی توسط ادارات و نهادها خریداری و در برگزاری مراسمات و همایش ها به عنوان هدیه عرضه می شوند، همچنین برخی از محصولات نیز راهی بازارهای جهانی همچون مسقط، کانادا و دبی می شود.

 

وی حمایت های صورت گرفته توسط ادارات و بسیج سازندگی را یکی از عوامل موفقیت دانست و ادامه داد: برای موفقیت در کار باید جدیت و انگیزه داشته باشیم و تارسیدن به اهداف دست از تلاش بر نداریم، اشتغالزایی تنها با پشت میز نشینی میسر نمی شود ارائه و یادگیری آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند.

 

این کارآفرین ادامه داد: آموزش و مهارت فکر آدمی را باز و باعث می شود تا با تلاش بیشتر تاثیر بسزایی در فرهنگ و رشد توسعه اجتماعی داشته باشیم.

 

وی در ادامه به راه اندازی 6 کارگاه صنعتی و خانگی تولید ماسک در ایام کرونایی اشاره کرد و افزود: با شیوع این ویروس منحوس و کمبود اقلام بهداشتی اقدام به راه اندزی کارگاه تولید ماسک کردیم به گونه ای که روزانه در دو شیفت کاری حدود 500 الی 700 عدد ماسک تولید می شود.
 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha