خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4579
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۰
وزیر ارشاد در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید زاهدانی:

شهید «براهویی مطلق» نماد وحدت و امنیت است

شهید «براهویی مطلق» نماد وحدت و امنیت است
عباس صالحی گفت: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت و امنیت به شمار می‌روند.

به گزارش اس.بی پرس، عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روزگذشته در ارتباط زنده تصویری با خانواده شهید کریم براهویی مطلق از شهدای سیستان و بلوچستان که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد، گفت: شهید براهویی مطلق و شهدای نظیر او شهید وحدت و امنیت به شمار می‌روند، چراکه نشان دادند برای حفظ آرمان‌های نظام و انقلاب در کنار اهل تشییع گام به گام جلو آمدند و برای امنیت کشور تمام تلاش خود را به کار گرفتند و در این مسیر جان خود را فدا کردند.

 

وی ادامه داد: بی‌تردید در انقلاب اسلامی مجموعه‌های مختلفی دخیل بودند، اما شهدا قشری جدا از همه گروه‌ها هستند که امروز از آنها خاطراتی زیبایی به جا مانده است، اقوام و مذاهب مختلفی در این غرور آفرینی سهیم بودند و آمار ۱۱هزار شهید اهل تسنن بیانگر همین موضوع است.

 

این مقام مسئول با بیان این که همانطور که در این چهل سال شهدای اهل تشییع را داریم شهدای اهل تسنن نیز پا به پای حاکمیت و کشور در میدان مبارزه به پیش آمدند، افزود: شهید براهویی مطلق شهید امنیت کشور محسوب می شود، کسی که به عنوان شهید امنیت در کشور جان خود را از دست داده است بسیار جایگاه والایی دارد.

 

وی با اشاره به این که در کلام رسول خدا(ص) جایگاه امنیت جایگاه خاصی است، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند «دو نعمت است که هیچگاه شکرگذاری آن تمام شدنی نیست، این دو نعمت امنیت و سلامت است».

 

صالحی خاطرنشان کرد: اگر در اقصی نقاط این سرزمین احساس امنیت می‌کنیم، مدیون زحمات این مدافعان امنیت هستیم.
 

 

 

امنیت سیستان و بلوچستان مدیون شهدا

حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با بیان این که طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» کار بسیار ارزشمندی بود که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور راه‌اندازی کرده است، گفت:  شهید کریم براهویی مطلق در سال ۱۳۷۷ جز شهدای ترور سیستان و بلوچستان بود، این شهید چهار فرزند دارد که راه پدر را پیش گرفته‌ اند.

 

وی با بیان این که امنیت امروز سیستان و بلوچستان را مدیون این افراد هستیم، ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این برنامه‌ها بتوانیم قدردانی هر چند ناقابل را از خانواده شهدا داشته باشیم.

 

بر اساس این گزارش، این برنامه در راستای اجرای طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» برگزار و در انتهای این مراسم از خانواده شهید براهویی مطلق تقدیر شد. 

 

انتهای پیام/ 

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha