خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4583
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۱۱
فرماندار قصرقند:

سیلاب ۴۰ میلیارد تومان به زیر ساخت های قصرقند خسارت وارد کرد

سیلاب ۴۰ میلیارد تومان به زیر ساخت های قصرقند خسارت وارد کرد
فرماندار قصرقند گفت: بارش های اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان بیش از ۴۰ میلیارد تومان به زیر ساخت های این شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، رحیم بخش پاک اندیش اظهار داشت: بارش‌های اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان بیش از ۴۰ میلیارد تومان به زیر ساخت‌های این شهرستان خسارت وارد کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه بر اثر سیلاب اخیر راه ارتباطی ۳۷ روستای قصرقند با مرکز این شهرستان و دیگر مناطق قطع شد، افزود: با توجه به اینکه راه ارتباطی این روستاها از بستر رودخانه «کاجو» می‌گذرد در اثر بارش باران و سیلاب راه ارتباطی آنها قطع می‌شود.

 

فرماندار قصرقند با اشاره به اینکه در حال حاضر راه ارتباطی ۷ روستا بازگشایی شده است، افزود: ۲۳ روستا در بالادست رودخانه «کاجو» و ۱۲ روستا در پایین دست این رودخانه قرار دارد مه متأسفانه همچنان راه ارتباطی ۳۰ روستا بسته است.

 

وی تصریح کرد: بسیاری از رودخانه‌های جنوب سیستان و بلوچستان رودخانه‌های فصلی هستند که هنگام بارندگی به خصوص بارندگی‌های ناشی از فعالیت سامانه مونسون هند در فصل تابستان طغیان می‌کنند.

 

پاک اندیش با اشاره به اینکه بیشترین خسارت‌های سیلاب اخیر در حوزه راه روستایی، کشاورزی، معابر شهری و مسکن بوده است، تصریح کرد: عملیات امدادرسانی به روستاهای درگیر سیلاب همچنان ادامه دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha