خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4589
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۷
وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

اعلام پایان حاشیه نشینی در شهر‌ها در آینده نزدیک

اعلام پایان حاشیه نشینی در شهر‌ها در آینده نزدیک
اسلامی گفت: به زودی ختم و پایان پدیده غیر قابل قبول حاشیه نشینی در شهر‌ها را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی اقدامات خود را در دو محور به صورت متوازن انجام می‌دهد، گفت: محور‌هایی که این وزارتخانه در دستور کار وظایف خود قرار می دهد در جهت توسعه و پیشرفت ایران است، پروژه هایی که تاثیر بسزایی در بخش های مختلف اقتصادی دارد.

 

او ادامه داد: محور دوم فعالیت‌ها از جنس محرومیت زدایی است، به صورت همزمان سعی خواهیم کرد تمام ظرفیت‌ها را در این بخش به کار بگیریم و بیش از گذشته این مسیر را ادامه دهیم.

 

اسلامی با بیان اینکه در بخش مسکن و توسعه اصلاح زیرساخت‌ها با همکاری بسیج سازندگی و سازمان بسیج فعالیت‌های آغاز کرده‌ایم افزود: نکته مهم در این بخش آن است که در صدد هستیم در یک مدت کوتاه بتوانیم کار‌های بزرگی را در حوزه توسعه انجام دهیم.

 

او با بیان اینکه باید دغدغه‌های مردم را به ویژه مناطق دور دست را با یک راه حل ساده برطرف‌کنیم، اظهار کرد: مسکن محرومان یک مسئولیت فردی و اجتماعی است و مسئولیت سازمانی ما آن است که در رفع مشکل آن بتوانیم با تمام توان اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی وظیفه تامین مسکن و تامین اراضی را دارد گفت: در قالب این تفاهمنامه علاوه بر ساخت مسکن سعی خواهیم کرد پدیده غیر قابل قبول حاشیه نشینی را رفع کنیم. در قالب این تفاهمنامه همکاری ختم حاشیه نشینی را به زودی اعلام می‌کنم.

 

او تاکید کرد: برنامه دو ساله‌ای در این زمینه پیش بینی شده و تمامی آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است به طوری که ساخت خانه‌های مناسب متناسب با شان و مسئولیت مردم یکی از بحث‌های مهمی است که آن را در دستور کار خود قرار داده ایم و بسیج سازندگی در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند.

 

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در جهت ساخت راه‌های روستایی در مناطق محروم تاکنون اقدامات زیادی انجام شده، اما سعی خواهیم کرد با تخصیص تسهیلات در مناطق محروم و ایجاد امکانات در این مناطق زیرساخت‌ها را گسترش دهیم و با ایجاد دسترسی آسان بتوانیم رفاه برای مردم ایجاد کنیم.

 

 

۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی ساخته شد

اسلامی با اشاره به اینکه در راستای توسعه مناطق محروم و همچنین توسعه،ایجاد عدالت منطقه‌ای را سرلوحه قرار داده ایم، گفت: در مرداد ماه سال گذشته قول دادیم دو هزار کیلومتر راه روستایی بسازیم و خوشبختانه همکاران ما از مرداد ماه سال گذشته تا مردادماه امسال ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی ایجاد کرده‌اند و در سال ۹۹ هم اعلام کردیم تا پایان دولت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی ایجاد خواهیم کرد که هم اکنون تمام نیرو‌های ما در این بخش فعال هستند.

 

اسلامی توضیح داد: اولویت ما آن است که بتوانیم مسیر‌ها را ایجاد کنیم و اولویت ما هم ساخت این مسیر‌ها در مناطق محروم است و البته باید بتوانیم عدالت اجتماعی را در این حوزه‌ها فراهم کنیم.

 

او تاکید کرد: اجرای تفاهمنامه ظرف یک سال محقق می‌شود و ما سعی خواهیم کرد در این بخش اقدامات و کار‌های بزرگی را انجام دهیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی