خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4604
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

۲۰ میلیارد تومان برای خط انتقال آب زهک به هیرمند هزینه شده است

۲۰ میلیارد تومان برای خط انتقال آب زهک به هیرمند هزینه شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه خط انتقال آب زهک به هیرمند تا کنون هزینه شده است.

به گزارش اس.بی پرس، منصور بیجار با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از خط انتقال آب زهک به هیرمند اظهارداشت: طول این خط بیش‌از ۳۶ کیلومتر بوده که جهت تامین آب آشامیدنی شهرهای دوست محمد و قرقری و همچنین روستاهای بخش قرقری شهرستان هیرمند پیش‌بینی شده است.

 

وی ادامه داد: این خط دارای ۶ عدد رو گذر، ۱۱ عدد زیر گذر، ۳۰ عدد حوضچه تخلیه هوا و ۱۲ عدد حوضچه قطع و وصل و تخلیه رسوب است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیمانکاران اجرایی این پروژه شرکت صنعت بلوچ، شرکت پایا برج خلیج نیل و شرکت سازه‌های پل بوده‌ که به دلایل مختلف در روند اجرای این پروژه موفق نبوده‌اند.

 

وی تصریح کرد: مشکلاتی نظیر وجود معارضین، کاهش اعتبارات، افزایش قیمت اجناس و تخصیص اعتبارات به صورت اسناد از جمله عواملی بوده که پیمانکاران اجرایی این پروژه با آن رو به رو بوده و متاسفانه اجرای این پروژه باگذشت پنج سال به سرانجام نرسیده است.

 

بیجار ادامه داد: با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در اواخر سال ۹۸ و تشکیل شرکت‌های یکپارچه آب و فاضلاب، از توان فنی و اجرایی کارکنان شرکت جهت اجرای قسمت‌های باقی‌مانده خط انتقال، رفع نواقص خط، نصب و راهاندازی حوضچه‌های هوا، تست خط، آبگیری و نشتی گیری خط، شستشو و گندزدایی خط انتقال استفاده شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: طی ۲ماه تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت آب و فاضلاب با تکمیل بخش‌های زیادی از خط و وصل خط  ۷۰۰میلی‌متر جی.آر.پی جدید به خط لوله سایز۴۰۰  میلی‌متر چدن داکتیل قدیمی امکان بهره‌برداری اضطراری و آزمایشی خط انتقال مذکور فراهم شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد