خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4605
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۰۶
نماینده ولی‌فقیه:

دنبال دعواهای جناحی و سیاسی نباشیم

دنبال دعواهای جناحی و سیاسی نباشیم
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: حیف است که از فرصت‌ها برای حل مشکلات داخلی استفاده نکرده و به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی و غیره باشیم.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم سراوان، ضمن تبریک ایام ذی‌الحجه و پیشاپیش عید سعید قربان، بر لزوم تبعیت نمایندگان مجلس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و حرکت در خط ترسیم شده از سوی معظم له تاکید کرد و اظهار داشت: باید قدردان نعمت رهبری و نقش‌های ویژه‌ای که ایشان در هدایت انقلاب اسلامی و مردم ایفا می‌کنند باشیم.

 

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان با تاکید بر این که الآن زمان درگیری نیست، تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود و تلاش دشمن، باید به صورت هماهنگ و با تمام توان به مردم خدمت کنیم.

 

امام جمعه زاهدان با ابراز مسرت نسبت به شروع خوب نمایندگان استان در مجلس، خاطرنشان کرد: نمایندگان ضمن تقسیم‌کار صحیح، در مجامعی مناسب در راستای رفع مشکلات، مسائل و معضلات حضور یافته‌اند که امیدوارم این روند با قوت تداوم داشته باشد.

 

رئیس شورای نماز استان ادامه داد: خبرها، رفت‌وآمدها و گزارش فعالیت‌های نمایندگان مردم را در مجلس پیگیری و برای توفیقاتشان دعا می‌کنم.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان ضمن تأکید بر اتحاد و انسجام نمایندگان و مسئولان استان، افزود: نمایندگان و مسئولان حرف‌های همدیگر را نقض نکنند.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به این که همه باید همت و تلاش خود را صرف حل مسائل و مشکلات استان کنند، تصریح کرد: برخی از بزرگواران در استان درباره مسائل سیاسی و بین‌المللی و غیره موضع‌گیری می‌کنند که این کار را ما هم بلد هستیم اما اظهارنظر و موضع‌گیری‌های خود را در حوزه مسائل و مشکلات استان محدود کرده‌ایم تا هر جا صحبتی و حرفی از جانب ما صادر می‌شود در راستای پیگیری مسائل و مشکلات استان باشد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان با تاکید بر این که گام اول ما باید حل مسائل استان باشد، اضافه کرد: پس از حل مسائل و مشکلات استان به سایر مسائل بپردازیم و حیف است که از فرصت‌ها برای حل مشکلات داخلی استفاده نکرده و به دنبال دعواهای جناحی و سیاسی و غیره باشیم.

 

امام جمعه زاهدان با قابل حل دانستن مشکلات استان، تصریح کرد: با وجود مشکلات کشور در حوزه اقتصادی، بودجه بسیار خوبی وارد استان می‌شود که باید با فکر، دلسوزی و مدیریت از آن استفاده کنیم.

 

رئیس شورای راهبردی استان با ابراز گلایه نسبت به تاخیر در اتمام برخی طرح‌ها و پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و گزارش‌های مسئولان، بسیاری از اقدامات صورت گرفته باید در گذشته انجام می‌شد چرا که اگر مدیر عوض شده اما دستگاه و سیستم تغییر پیدا نکرده است.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان با اذعان به ورود بودجه بالا به استان، بر لزوم جذب امکانات و بودجه بیشتر تاکید کرد و عنوان داشت: برای کاستن از اختلاف سطح استان با سایر استان‌ها باید تلاش کرد و حتی در بعضی از موضوعات باید جلوتر از سایر استان‌های هم‌جوار باشیم.

 

آیت‌الله محامی تاکید کرد: مجمع نمایندگان استان باید با گروه‌های مختلف مردمی، نخبگان، فرهیختگان و گروه‌های مرجع از جمله فرهنگیان، معتمدین، اساتید دانشگاه، اصحاب هنر و غیره ارتباط داشته و بر اساس نظرات آنان نقشه کلی که برای استان در نظر گرفته‌شده را دنبال کنند.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی