خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4610
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۳
سازمان محیط زیست اعلام کرد

آلودگی هوای زابل در سطح خطرناک

آلودگی هوای زابل در سطح خطرناک
بر اساس اعلام سازمان محیط زیست غلظت ذرات معلق ۲.۵ میکرون در هوای زابل به ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید و شرایط کیفی هوای این شهر را خطرناک کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۴:۰۰ امروز میزان آلاینده ۲.۵ میکرون در هوای ایستگاه پایش کیفیت هوای کوه خواجه زابل به ۵۰۰ واحد رسید و شرایط کیفی هوا را در حالت خطرناک قرارداد.

 

در شرایط خطرناک که شدیدترین حالت آلودگی هوا بشمار می رود، شاخص کیفیت هوا با رنگ قرمز تیره نمایش داده می‌شود که بر اساس استانداردهای سازمان محیط زیست تمامی افراد جامعه باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

 

بر اساس استانداردهای سازمان محیط زیست، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم بندی می‌شود که از نظر بهداشتی ۲ دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

 

میانگین ۲۴ ساعت غلظت ذرات معلق در هوای ایستگاه پایش غلظت ذرات معلق کوه خواجه زابل نیز تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

 

همه ساله به سبب فعالیت وزش بادهای ۱۲۰ روزه و گردوخاک ناشی از آن شرایط کیفی هوای شمال سیستان و بلوچستان در بسیاری از روزهای فصل گرم سال از حالت سالم خارج می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد