خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4632
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۲۹
 مدیرکل شیلات استان:

۲۹ میلیون لارو ماهی در آب‌های سیستان بلوچستان رهاسازی شد

۲۹ میلیون لارو ماهی در آب‌های سیستان بلوچستان رهاسازی شد
 مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان(آب‌های داخلی) گفت: بیش‌از ۲۹ میلیون قطعه لارو ماهیان گرمابی امسال در ۱۸۷ منبع آبی این استان رهاسازی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عیسی میرانی شاهرودی روز شنبه اظهارداشت: صیادی و آبزی پروری سیستان و بلوچستان به دلیل وجود ظرفیت‌های شیلاتی از قبیل دریاچه هامون، چاه نیمه‌ها، منابع آبی مستعد آبزی پروری، رودخانه‌ها، چاه‌ها و قنوات، تنوع آب و هوایی و فرهنگ سرشته شده با کشاورزی، فرصت ارزشمندی را برای توسعه و تنوع فعالیت‌های آبزی‌پروری در منطقه ایجاد کرده است.

 

وی افزود: شرایط جوی مناسب، بارندگی‌های خوب سال گذشته و در امتداد آن آبگیری اکثر آب‌بندان‌ها، هوتک‌ها، دریاچه‌های پشت سدها و سایر منابع آبی فرصت مهمی را برای گسترش فعالیت‌های شیلاتی و ایجاد اشتغال، درآمدزایی و بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی جوامع محلی ایجاد کرده است.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ضمن بیان اهمیت اجرای این طرح تاکید کرد: با اجرای این طرح ضمن برداشت بیش‌از ۲۰ هزار تن ماهی از این منابع آبی، زمینه اشتغال حدود هشت هزار و ۱۰۰ نفر فراهم می‌شود.

 

(آبهای داخلی) به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آب‌های دریای عمان فعال هستند.

 

 

اتمام پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha