خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4676
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۷:۰۰
اظهارنظر مداخله جویانه؛

واکنش وزارت خارجه آمریکا به بازداشت سرکرده گروه تروریستی «تندر»

واکنش وزارت خارجه آمریکا به بازداشت سرکرده گروه تروریستی «تندر»
وزارت خارجه آمریکا در واکنش به دستگیری سرکرده گروه تروریستی «تندر»، از ایران خواست تا به قوانین بین المللی پایبند باشد!

به گزارش اس.بی پرس، وزارت خارجه آمریکا در اظهارنظری مداخله جویانه در واکنش به دستگیری سرکرده گروه تروریستی «تندر» از سوی ایران، از جمهوری اسلامی خواست تا به معیار‌های قوانین بین المللی احترام بگذارد!

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد: «ما اطلاعات مربوط به بازداشت شارمهد را دریافت کردیم. او رهبر «انجمن پادشاهی ایران» که به گروه تندر معروف است، بود که با هدف سرنگونی نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کرد.»

 

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعاهایش جمهوری اسلامی را به داشتن سوابق درازمدت در بازداشت ایرانی‌ها و خارجی‌ها بر اساس اتهامات نادرست متهم کرد.

 

او در ادامه اظهارنظر مداخله جویانه خود افزود: از ایران می‌خواهیم که تا حد ممکن شفافیت بیشتری را به خرج داده و به شاخص‌های قوانین بین‌المللی پایبند باشد.

 

این در حالیست که وزارت خارجه ایران از دولت آمریکا برای میزبانی از شارمهد و نیز حمایت از گروهی از تروریست‌هایی که عملیات مخرب در داخل کشور صورت داده‌اند، انتقاد کرده است.

 

وزارت اطلاعات ایران روز شنبه خبر دستگیری جمشید شارمهد، سرکرده گروه تروریستی تندر را اعلام کرد. جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در عملیاتی پیچیده، اسیر دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) شد.

 

شارمهد در سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرده بود. در آن اقدام تروریستی، ۱۴ نفر شهید و ۲۱۵ نفر از عزاداران حسینی مجروح شدند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد