خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4741
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۹
بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور

کیفیت هوای زابل بسیار ناسالم اعلام شد

کیفیت هوای زابل بسیار ناسالم اعلام شد
بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز غلظت ذرات معلق در زابل به ۲۲۴ میکروگرم بر مترمکعب رسید که معادل شرایط کیفی بسیار ناسالم است.

به گزارش اس.بی پرس، سامانه پایش کیفی هوای سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: ساعت ۱۴:۰۰ امروز میزان آلاینده ۱۰ میکرون در هوای ایستگاه پایش کیفیت هوای زابل به ۲۲۸ واحد رسید و شرایط کیفی هوا را در حالت بسیار ناسالم قرارداد.

 

در شرایط بسیار ناسالم که یکی از حالت‌های آلودگی هوا بشمار می‌رود، شاخص کیفیت هوا با رنگ بنفش نمایش داده می‌شود که بر اساس استاندارد‌های سازمان حفاظت محیط زیست در این شرایط افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.

 

بر اساس استاندارد‌های سازمان حفاظت محیط زیست، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم بندی می‌شود که از نظر بهداشتی ۲ دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

 

میانگین ۲۴ ساعت غلظت ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زابل نیز تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز ۱۸۸ واحد بوده که شرایط ناسالم محسوب می‌شود.

 

همه ساله به سبب فعالیت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه و گردوخاک ناشی از آن شرایط کیفی هوای شمال سیستان و بلوچستان در بسیاری از روز‌های فصل گرم سال از حالت سالم خارج می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی