خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4759
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۶:۱۳
مشاور وزیر نفت:

بومی‌سازی ۹۰ درصد تجهیزات پروژه انتقال نفت خام گوره / هرمزگان ‌بزرگ‌ترین بندر صادراتی نفت ایران می‌شود

بومی‌سازی ۹۰ درصد تجهیزات پروژه انتقال نفت خام گوره / هرمزگان ‌بزرگ‌ترین بندر صادراتی نفت ایران می‌شود
 مشاور وزیر نفت پروژه انتقال نفت خام گوره به جاسک را یکی از پروژه‌های حیاتی و استراتژیک برای کشور دانست و گفت: ۹۰ درصد تجهیزات این پروژه بومی‌سازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد سقایی مشاور وزیر نفت و مجری پروژه خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک در نشست مشترک با استاندار هرمزگان، ضمن قدردانی از همکاری تنگاتنگ استاندار هرمزگان اظهار داشت: همکاری و اقدامات موثر استاندار هرمزگان موجب شده که این خط لوله پیشرفت بی‌نظیری داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه این پروژه، بزرگ‌ترین پروژه دولت تدبیر و امید است، با ابراز امیدواری برای افتتاح این پروژه تا پایان سال جاری بیان داشت: شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان در خصوص تامین آب مورد نیاز همکاری خوبی برای تسهیل امور در کمترین زمان ممکن را داشتند و در حوزه محیط زیست نیز همکاری‌های خوبی انجام شده است. 

 

سقایی این پروژه را یکی از پروژه‌های حیاتی و استراتژیک برای کشور دانست و تصریح کرد: این پروژه اگر به صورت بین‌المللی انجام می‌شد حدود 6 سال به طول می‌انجامید اما در حال حاضر حدود 90 درصد از تجهیزات آن داخلی است و بومی‌سازی شده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مشاور وزیر نفت با اشاره به اقدمات مثبت در راستای بومی‌سازی تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز برای اجرای هر چه با کیفیت‌تر این پروژه، بیان داشت: در حال حاضر حدود 51 درصد پیشرفت فیزیکی داریم و حدود 10 هزار نفر در کارگاه های مختلف مشغول به کارند و اقدامی بزرگ در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه استان هرمزگان دارای بزرگ‌ترین بندر صادراتی نفت در کشور خواهد شد، عنوان کرد: پیش‌بینی ما این است که یک پالایشگاه و پتروشیمی با سرمایه‌گذاری در این منطقه احداث شود و پیگیری این امور در حال انجام است که یکی از پروژه‌ها آغاز و دیگری در حال انجام مذاکرات است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی