خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4760
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۶:۲۱
گزارش ویدیوئی:

سیل تابستانه در بلوچستان/ ۶۰۰۰ نفر در شرایط بحرانی و نیازمند امداد فوری/ مردم سیل‌زده ‌آذوقه ندارند

سیل تابستانه در بلوچستان/ ۶۰۰۰ نفر در شرایط بحرانی و نیازمند امداد فوری/ مردم سیل‌زده ‌آذوقه ندارند
۱۵هزار نفر در شهرستان قصرقند در مرکز بلوچستان راهشان مسدود و از میان آن‌ها ۶هزار نفر شرایطشان بحرانی است؛ یک هفته و برخی یک ماه است راه ندارند و آذوقه‌شان تمام شده است.

به گزارش اس.بی پرس، بارش‌های موسمی مونسون که از  اقیانوس هند می‌‌آید در دو هفته اخیر در ایران شدیدتر شده است؛ مونسون فصلی پربارش است به‌طوری به‌گفته سازمان جهانی هواشناسی هرسال در این فصل رکورد بارندگی جهان در شهر چراپونچی هند شکسته می‌شود.

 

در سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های چابهار، کنارک، سرباز، راسک و  قصرقند این بارش‌ها تأثیرگذار است و به‌خاطر کوهستانی بودن قصرقند، این شهرستانِ مرکز بلوچستان پربارش‌ترین باران‌های مونسون‌ را تجربه می‌کند.

 

به‌خاطر همین مونسون حالا 15 هزار نفر در بستر کاجو راهشان مسدود است؛ از میان آن‌ها 6 هزار نفر در 23 روستای بالادست رودخانه کاجو، شرایطشان بحرانی است و برخی یک هفته و برخی یک ماه است راه ندارند و آذوقه‌شان تمام شده است.

 

بنیاد علوی از امروز به روستاهایی که امکان دسترسی به آنها باشد آذوقه می‌رساند، هواشناسی هم گفته است بارش‌ها ادامه دارد. رودخانه کاجو امسال تاکنون 28 بار طغیان کرده است که در صورتی که به سی بار برسد رکورد سال 1366 خود را که پربارش‌ترین سال و صدالبته پردردسرترین سال برای روستاییان  حاشیه رود در چهل سال گذشته بوده است می‌شکند.

 


download

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha