خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 477
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۳
مهندس عباس نورزائی نوشت

ماراتن جوانان پرانرژی و کم‌تجربه با پیران کم‌بنیه و کارکشته

ماراتن جوانان پرانرژی و کم‌تجربه با پیران کم‌بنیه و کارکشته
در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، شاهد آنیم که بر تعداد جوانان و زنانی که خود را در معرض انتخاب گذاشته‌اند، افزوده‌شده است. این خود بارقه‌ای از امید به تغییر در نظام اجتماعی استان است.

اس.بی پرس ـ عباس نورزائی: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سیستان و بلوچستان، شاهد آنیم که بر تعداد جوانان و زنانی که خود را در معرض انتخاب گذاشته‌اند، افزوده‌شده است. این خود بارقه‌ای از امید به تغییر در نظام اجتماعی استان است.

 

در همه‌ی حوزه‌های انتخابیه از چابهار و ایرانشهر تا زاهدان و سیستان، شاهد چنین تحولی در افکار عمومی هستیم.

 

تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی گام دوم بر محور به میدان آمدن این قشر از جامعه می‌چرخد. باید نوسازی فکری در جامعه صورت گیرد، باید نیرو سازی و گردش نخبگان، عملیاتی شود.

 

در بین کاندیداهای مورد تأیید مجامع مذهبی نیز صرف‌نظر از نوع گرایش سیاسی‌شان در شهر زاهدان، دو تن از جوانان پرتحرک دیده می‌شوند و در سیستان نیز خبرها حاکی از اقبال مردم به جوانان، بیشتر از سالمندان کم‌حال دارد.

 

زنان جامعه‌ی ما نیز هم از اهل سنت، هم شیعیان، در این دوره جرئت و جسارت بیشتری برای حضور یافته‌اند که این خود گویای باز شدن فضای اجتماعی و سیاسی استان برای آنان است.

 

باید مردم ما از تفکرات سنتی صِرف، بیرون آیند و برای ساختن آینده، حتی اگر شده، هزینه‌ی سعی و خطای انتخاب جوانان و بانوان را هم‌اکنون بپردازند.

 

اینکه بر انتخاب یک یا دو نفر سالمند باتجربه و مشهور در شهرهای استان توسط معدودی افراد با زیربناهای فکری امیرکبیر سازی تأکید شود، فرصت سوزی برای نسل‌های جدید و آینده است و نباید شرایطی فراهم کنیم که این پیران دلسوزی که تابه‌حال حیثیت اجتماعی و سیاسی خود را خوب حفظ کرده‌اند، در اثر کهنگی و دل‌زدگی نسل جدید، از صفحه‌ی اذهان نسل آینده، به‌کلی محو شوند.

 

از این بزرگان و وجیهان جامعه، باید به‌عنوان پشتوانه‌ی جوانان نورس اجتماعی و سیاسی بهره برد.

 

امید داریم که خصوصاً جوانان و رأی اولی‌ها و بانوان استان به این مهم توجه کنند و بهترین‌های جوانان و بانوان استان را بر پیران مقدم داشته و تحولی در این پدیده‌ی اجتماعی و سیاسی بیافرینند.
 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha