خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4774
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۸:۳۸
سفری به دعوت نمایندگان مردم؛

پروژه های درحال اجرا متناسب بانیاز منطقه نیست/سیستان و بلوچستان از عقب ماندگی‌های تاریخی رنج می‌برد

پروژه های درحال اجرا متناسب بانیاز منطقه نیست/سیستان و بلوچستان از عقب ماندگی‌های تاریخی رنج می‌برد
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درسفر به سیستان وبلوچستان گفت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی بدنبال توسعه همه جانبه استان‌ها بویژه سیستان و بلوچستان که از عقب ماندگی‌های تاریخی رنج می‌برد است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا رضایی روز جمعه در حاشیه سفر مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان و اعضای مجمع نمایندگان استان به منطقه سیستان اظهارداشت: برخی از استان‌های کشور از رشد و توسعه خوبی برخوردار هستند اما متاسفانه برخی از استان‌ها نیز محروم مانده‌اند.

 

وی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بکارگیری تمام ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد بدنبال توسعه متوازن تمام استان‌های کشور است.

 

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه توسعه متوازن در برخی از استان‌ها بویژه سیستان و بلوچستان رعایت نشده که می‌طلبد دستگاه‌های اجرایی مکلف به کار و تلاش بیشتر در این زمینه شوند.

 

وی بیان کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی بدنبال توسعه همه جانبه استان‌ها بویژه سیستان و بلوچستان که از عقب ماندگی‌های تاریخی رنج می‌برد است.

 

رضایی با اشاره به طرح‌های عمرانی نیمه تمام در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای زیادی در این استان بویژه در منطقه سیستان در حال انجام است که به کندی انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای که در منطقه سیستان در حال انجام است متناسب با نیاز منطقه نیست.

 

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه سیستان به لحاظ راه و شبکه فاضلاب نسبت به سایر مناطق کشور بسیار عقب است و باید یک کار جهادی در این زمینه انجام شود.

 

وی اظهارداشت: کارهای بسیار خوبی در منطقه سیستان از سوی دولت در حال انجام است که باید هر چه سریعتر تکمیل شود زیرا این طرح‌ها نقش بسزایی در توسعه منطقه دارد.

 

رضایی تصریح کرد: اتمام طرح‌های توسعه‌ای در منطقه سیستان نیازمند تخصیص اعتبار است که پیگیری‌های لازم توسط کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: اعتبارات طرح‌های عمرانی منطقه سیستان باید متناسب با نیاز منطقه تخصیص یابد و منابعی که از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص می‌یابد مناسب با این طرح‌ها نیست.

 

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سه روزه اعضای این کمیسیون به سیستان و بلوچستان گفت: این سفر با دعوت نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

 

وی بیان کرد: در این سفر سه روزه از طرح‌های عمرانی سیستان و بلوچستان بازدید و با مشکلات و موانع این طرح‌ها از نزدیک آشنا شدیم.

 

رضایی اظهارداشت: بعد از سفر به تهران در کمیسیون عمران دستگاه‌های مربوطه سیستان و بلوچستان را دعوت و نشست‌های تخصصی برای رفع مشکلات این طرح‌ها برگزار خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه ۲ نفر از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون عمران مجلس هستند که این خود یک ظرفیت بسیار مهمی در پیگیری طرح‌های عمرانی این استان دارد.

 

به گزارش اس.بی پرس، اعضای کمیسیون عمران مجلس، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان و اعضای مجمع نمایندگان استان در سفر یک روزه به منطقه سیستان از حاشیه شهر زابل، طرح گازرسانی به زابل و پروژه‌های بازآفرینی شهری این شهر، بزرگراه زابل - دوستمحمد و بزرگراه زابل - زهک، پل نیمه تمام رودخانه سیستان در زهک، ایستگاه پمپاژ طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان و چاه نیمه چهارم بازدید کردند.

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی

 

انتهای پیام/

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی