خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4809
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۵
مدیرکل هواشناسی استان خبرداد

۶۴ میلی‌متر باران رکورد جدید بارش‌های تابستان امسال در سیستان و بلوچستان

۶۴ میلی‌متر باران رکورد جدید بارش‌های تابستان امسال در سیستان و بلوچستان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش‌های شدید در شبانه روز گذشته در جریان فعالیت سیستم کم فشار حاره‌ای برخی نقاط این استان را فرا گرفت به طوریکه رکورد بیشترین بارش تابستان امسال با ۶۴ میلی‌متر شکست.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهارداشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت در ۲۴ ساعت گذشته بر شدت بارش‌های ناشی از سیستم کم فشار فعال بر روی دریای عمان افزوده شد به طوریکه ارتفاع بارش‌های باهوکلات در سواحل سیستان و بلوچستان به ۶۴ میلی‌متر رسید.

 

وی افزود: پس از باهوکلات بیشترین بارش‌ها به ترتیب از ایستگاه‌های پیشین سرباز با ۴۴.۸، سیرکان سراوان ۱۴ و شهر راسک ۱۱.۴ و میلی‌متر گزارش شده همچنین بارش‌های هفت ایستگاه در جنوب شرق استان نیز ۱۰ میلی‌متر بوده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امروز نیز شرایط برای وقوع بارش، صاعقه، تندباد موقت و تگرگ در نیمه جنوبی استان و برخی نواحی مناطق مرکزی وجود دارد.

 

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با وجود این بارش‌ها در برخی مناطق جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه و تند بادلحظه‌ای و بارش تگرگ روی دهد.

 

حیدری تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات به دلیل وزش باد شدید و احتمال برخورد صاعقه و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها به جهت سیلاب‌های ناگهانی خودداری شود.

 

وی با اشاره به مواج شدن دریای عمان گفت: پیش‌بینی می‌شود همچنان دریای عمان مواج و متلاطم باشد و ارتفاع موج در نزدیک سواحل چابهار به حدود سه تا چهار متر برسد.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد