خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4821
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۴
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:

۲۰ واحد تعطیل شده در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند

۲۰ واحد تعطیل شده در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ واحد تعطیل شده در شهرک‌های صنعتی استان سال گذشته به چرخه تولید بازگردانده و امسال نیز با وجود دغدغه‌های سرمایه در گردش و کمبود مواد اولیه، هدفگذاری برای ۴۰ واحد دیگر برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش اس.بی پرس ، علیرضا راشکی روز دوشنبه به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان و دیدار با رییس، خبرنگاران و کارکنان این مرکز اظهار داشت: در این استان ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی از زهک در شمال تا پسابندر در جنوب استان گسترده شده و با ایجاد زیرساخت ها توانسته‌ایم حداقل امکانات را برای سرمایه گذاران فراهم کنیم.

 

وی گفت: در ۶ ماهه دوم سال گذشته ۴۶ واحد در شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید که اگر هم افزایی فیمابین دستگاه های خدمات رسان صورت گیرد، مشکل زیرساخت ها بخوبی برطرف خواهد شد.

 

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان افزود: سرمایه گذاران تمایل دارند به این استان آمده و سرمایه گذاری کنند که در این زمینه باید زیرساخت ها فراهم شود زیرا می توان از طریق بندر چابهار محصول را به بازار هدف رسانده و بفروش برسانیم.

 

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان شرایط بگونه ای است که واگذاری اراضی در کوتاهترین زمان ممکن پس از اخذ جواز تاسیس انجام و زمین در اختیار سرمایه گذار قرار داده می شود که این امر جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

راشکی ادامه داد: قبل از انقلاب تعداد شرکت های شهرک صنعتی بسیار اندک بود که در اواخر دهه ۶۰ شهرک های جدید ایجاد و به مرور با یکسری ارتقا و تغییر ماهیت ماموریت خود را در حوزه های نرم افزاری و تامین منابع جدید انجام داد و در این زمینه یکی از منابع تسهیلات ارزان قیمت برای واحدهای صنعتی است که توانستیم با تامین اعتبارات و عقد قرارداد با بانک های عامل از قبیل بانک صنعت و معدن و صندوق کارآفرینی قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرک ها و نواحی صنعتی تامین کنیم.

 

وی گفت: این تسهیلات به واحدهای در حال ایجاد و یا با پیشرفت فیزیکی ۴۰ و ۶۰ درصد و همچنین واحدهایی که دغدغه سرمایه در گردش دارند، ارائه می شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان افزود: قرارداد پنج میلیارد تومانی با تسهیلات هفت و ۹ درصد با بانک صنعت و معدن امضا شده که این اعتبارات در کشور جزو بهترین ها بوده است.

 

وی اظهار داشت: در بانک صنعت و معدن قریب ۷۰ میلیارد تومان ظرفیت سازی شده و پیشرفت بیش از ۹۵ درصدی داشته که خوشبختانه توانستیم منابع خوبی را جذب کنیم.

 

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات صندوق کارآفرینی نیز ۳۰۰ میلیون تومان با چهار درصد کارمزد است که با وجود افتتاح واحدهای کوچک گره گشای بسیاری از مشکلات است.

 

وی با اشاره به اینکه در این استان علیرغم مشکلات و شرایط فعلی مزیت های خوبی وجود دارد، گفت: در گذشته محصول جامعه هدف برای صادرات عملا از طریق کامیون وارد مرز می شد و مسافت حمل به دلیل پایین بودن حامل های انرژی مقرون به صرفه بود اما هم اینک این امر مشکلاتی در پی دارد که توجیه اقتصادی پیدا کرده و باعث شده صنعتگر به سمت این استان آمده و به دلیل پایین آمدن قیمت تمام شده، محصول فاینال تولید کند که اولین مزیت سیستان و بلوچستان در شرایط فعلی کشور است.

 

راشکی خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباط خوب فرهنگی و قومی با کشورهای افغانستان و پاکستان، صادرات از طریق مرز به این کشورها صورت می گیرد و در این زمینه ارتباط دو سویه خوبی برقرار شده است.

 

وی به اشتغال بانوان در شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان نیز اشاره کرد و گفت: یک آسیب جدی در حوزه بانوان استان این است که به دلیل شرایط فرهنگی، برخی از مالکان شرکت ها زن هستند اما تنها اسمی از آنان است و بعد از ورود به عرصه صنعت یکی از بستگان فعالیت را آغاز می کند که باید با کار فرهنگی و ارائه نمونه های موفق در اقصی نقاط کشور اعتماد به نفس را در بانوان سیستان و بلوچستان ایجاد و تقویت کنیم که در این زمینه رسانه ها نقش بسیار مهمی دارند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تمام توان صنعتگران زن در استان را حمایت می کنیم، افزود: اولین اقدام در این زمینه تشکیل دبیرخانه بود تا تعداد بانوان و مشکلات آنان دسته بندی شود.

 

وی با تبریک روز خبرنگار و عید سعید غدیرخم از تلاش ها و ارتباطات خوب و موثر خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز زاهدان با شرکت شهرک‌های صنعتی استان تقدیر کرد.

 

راشکی اظهار داشت: امروزه حوزه رسانه رسالت سختی بر دوش دارد و خبرنگاری ۲ ویژگی بارز قدرت بیان و تحلیل می خواهد که این ۲ امر در انتشار اخبار بسیار تاثیرگذار است و خوشبختانه خبرنگاران ایرنا از این ویژگی ها بخوبی بهره مند هستند. 

 

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خبرنگاران نقش موثری در جذب سرمایه گذار به این استان دارند و انتظار است با انعکاس ظرفیت ها و توانمندیهای فراوان استان که به تعبیر رهبر معظم انقلاب گنج پنهان است، زمینه جذب بیشتر سرمایه گذاران را فراهم کنند.

 

 

اتمام پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی