خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4825
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۵:۰۷
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

ساخت کتابخانه مرکزی زاهدان در پیچ و خم اعتبارات/باشگاه های فرهنگی جایگزین قرائت خانه ها می شوند

ساخت کتابخانه مرکزی زاهدان در پیچ و خم اعتبارات/باشگاه های فرهنگی جایگزین قرائت خانه ها می شوند
حامد زارعی گفت: برای ساخت کتابخانه مرکزی زاهدان 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که فقط 11 میلیارد تومان آن تامین شده است.

به گزارش اس.بی پرس، حامد زارعی مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان  با اشاره به قانون تاسیس و اداره کتابخانه های عمومی بیان کرد: بخشی از بودجه نهاد کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها باید تامین شود که متاسفانه تاکنون تنها شهرداری زاهدان پرداختی مناسبی داشته است و دیگر شهرستانها هنوز پرداختی نداشته اند.

 

وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه های عمومی در استان گفت: پروژه ساخت کتابخانه مرکزی زاهدان در دست اقدام است که برآورد اولیه آن 30 میلیارد ریال بود که باید از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بنیاد برکت و بودجه استانی تامین می شد.

 

زارعی ادامه داد: از این میزان تاکنون حدود 11 میلیارد ریال آن تامین که کار گود برداری و فونداسیون آن انجام شد و برای تکمیل این طرح حدود 200میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در طراحی جدید، کتابخانه های عمومی از یک مکان قرائت خانه به یک باشگاه فرهنگی تبدیل می شوند و برای هر کتابخانه یک محدوده خدمت تعریف شده است که با توجه به بافت جمعیتی آن، منابع مورد نیاز افراد همان محدوده تامین و ارسال خواهد شد .

 

وی اضافه کرد: همچنین با شناسایی مشکلات و معضلات موجود در هر محدوده با همکاری سازمان ها و ارگان های مختلف برنامه های فرهنگی مناسبی تدوین و اجرا می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha