خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4844
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۹:۱۶
مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛

گواتر؛ مستعدترین مکان برای پرورش میگو در کشور

گواتر؛ مستعدترین مکان برای پرورش میگو در کشور
محمد شهلی گفت: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و به دور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد شهلی بر، مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی عملکرد تکثیر و پرورش میگو در استان های میگو پرور کشور، بیان کرد: مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر با توجه به باران های شدید و جاری شدن سیل در منطقه دچار آسیب و تخریب بخشی از زیر ساخت شد.


 
وی ادامه داد: با برآورد خسارت و برنامه ریزی و تعیین پیمانکار از اول خرداد ماه امسال عملیات لایروبی کانال های آبرسان و زهکش ها و ترمیم دایک حفاظتی آن آغاز شد که انتظار می رود آذر ماه امسال به پایان برسد.
 


این مقام مسئول تصریح کرد: اسکله آبگیری، نصب پمپ ها و ایجاد موج شکن مجتمع پرورش میگوی رودیک در حال اجرا است و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.


 
وی  با بیان این که مجتمع پرورش میگوی گوردیم توسط بخش خصوصی در دست راه اندازی است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز اول آن تا پایان امسال و کل پروژه در سال آینده به پایان برسد.


 
شهلی بر با اشاره به این که ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده است، افزود: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و به دور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سایت پرورش میگو گواتر با چهار هزار هکتار مساحت، ۶۶۰ هکتار تاسیسات زیربنایی دارد که به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی و فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha