خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4845
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۳:۵۲

سوءاستفاده صاحب تالار از فرصت اطعام غدیر/ ضرر میلیونی که به خیرین وارد شد

سوءاستفاده صاحب تالار از فرصت اطعام غدیر/ ضرر میلیونی که به خیرین وارد شد
با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو برگزاری مراسم‌ها، تالارها با ضرر قابل‌توجهی مواجه شده‌اند، دراین‌بین موضوع غدیر فرصت مناسبی بود تا علاوه بر دریافت هزینه، فضایی برای نذورات در اختیار مردم قرار دهند؛ بسیاری از تالارها این مهم را به بهترین نحو پیش بردند اما برخی انگار به دنبال سوءاستفاده از غدیر برای جبران خسارات کرونا بودند!

به گزارش اس.بی پرس، عید غدیر در حالی در اوضاع شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان برگزار شد که اگرچه شیوع کرونا باعث لغو بسیاری از جشن‌های پرجمعیت رایج شد، اما بسیاری از مردم و خیرین نذر اطعام غدیر را به بهترین شکل طبخ و توزیع نمودند.


هرکس با توجه به وسع و توان خود غذایی طبخ و بین نیازمندان و مردم عادی توزیع نمود؛ طبق گفته شهروندان در این روز تمام آشپزخانه‌ها و تالارهای شهر درگیر نذورات غدیر بوده‌اند.


شهروندی دراین‌باره به خبرنگار ما می‌گوید: آشپزخانه‌ی محله‌ی ما برای عید غدیر 11 هزار غذا را به بهترین نحو طبخ نمود و ظهر روز عید به افراد سفارش‌دهنده تحویل داد.

 


این شهروند که مسئولیت توزیع نذر خیرین را به عهده داشته با مراجعه به دفتر اس.بی پرس از سوءاستفاده گران گلایه می‌کند و می‌گوید: من با تالارها و آشپزخانه‌های مختلفی برای طبخ اطعام غدیر قرارداد بستم و الحمدالله همه‌جا کار به‌خوبی پیش رفت به‌جز یک تالار که به ما و خیرین ضرر میلیونی وارد کرد!


او با بیان اینکه طرف قرارداد باید 7000 غذا تحویل می‌داد و اگر تا 10000 پرس هم اضافه می‌شد بنده پولش را اضافه تقبل می‌کردم؛ توضیح داد: به ازای طبخ 7000 غذا 10 میلیون تومان باید پرداخت می‌کردم اما نه‌تنها 7000 غذا در وقت تعیین‌شده آماده نشد که طلبکارانه نیز برخورد کردند!


وی افزود: هرچند بین نیروی انسانی تالار و نیروهای هیئت تقسیم کار نیز انجام شد؛ کارهای خرید و آماده‌سازی گوشت که انجام شد بعد متوجه شدیم نیروهای آشپزخانه هیچ کمکی نکرده و آشپز هم از انجام کار امتناع می‌کند و هرچند ساعت اعلام می‌کند که بنده کار را انجام نمی‌دهم و آشپز جدید بیاورید.

 


این شهروند گفت: این موارد باعث شد تا نه‌تنها غذا توسط خودمان طبخ و به دلیل عدم همکاری طرف قرارداد در محلی غیربهداشتی بسته‌بندی شود، بلکه بسیاری از مواد غذایی ازجمله گوشت موجود خراب‌شده و علاوه بر آن مواد خام اضافه‌ای که  گفته بود تهیه کنیم نیز هزینه‌ی هنگفتی بر دوشمان گذاشت و هیچ استفاده‌ای از آن‌ها نشد.


وی افزود: مسئولین مربوطه باید هرچه سریع‌تر و دقیق‌تر بر عملکرد چنین اماکنی در ایام خاص نظارت داشته باشند، قطعاً در ایام محرم نیز نذوراتی به این اماکن سپرده می‌شود و امیدواریم در سایه بی‌توجهی مسئولین شاهد سوءاستفاده و توهین به اعتقادات مردم نباشیم.


انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha
Amir hossein jarf po
[1399/05/25 - 04:28]
سلام اسم صاحب تالارم میزدین! تا به کل آبروش میرفت