خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4866
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۸
مدیرعامل برق منطقه ای استان خبر داد:

تولید 765 مگاوات برق در بخش دولتی سیستان و بلوچستان/ 35 درصد انرژی الکتریکی از شبکه سراسری تامین می‌شود

تولید 765 مگاوات برق در بخش دولتی سیستان و بلوچستان/ 35 درصد انرژی الکتریکی از شبکه سراسری تامین می‌شود
علیرضا پرنده مطلق گفت: مجموعه واحدهای دولتی در سیستان و بلوچستان توان تولید حدود ۷۶۵ مگاوات برق را دارند، به علاوه بخشی از برق تولیدی استان از نیروگاه های خصوصی تامین می شود.

به گزارش اس.بی پرس،  علیرضا پرنده مطلق مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: نیروگاه‌های سیستان و بلوچستان در دو بخش دولتی و خصوصی تامین کننده قسمت اعظمی از نیاز مصرف استان هستند.

 

وی بیان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار با توان تولیدی ۲۸۰ مگاوات، نیروگاه 5/10 مگاواتی تولید پراکنده ایرانشهر و نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی سما زاهدان در بخش خصوصی حدود ۲۸ درصد تولید استان را تشکیل می دهند.

 

به گفته این مقام مسئول، در بخش دولتی نیروگاه های ۱۵۰ مگاواتی گازی زاهدان، ۱۹۰ مگاواتی بخار ایرانشهر، گازی ۲۵ مگاواتی سراوان، گازی کنارک با توان تولیدی ۹۰ مگاوات برخی از واحدهای دولتی در استان هستند.

 

مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور با توان قابل اتکا تولیدی ۲۷۰ مگاوات و مجموعه واحدهای دیزلی در شهرهای زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و سراوان با تولید در پیک بار معادل ۴۰ مگاوات دیگر واحدهای دولتی استان هستند.

 

پرنده مطلق اضافه کرد: مجموعه واحدهای دولتی در سیستان و بلوچستان توان تولید حدود ۷۶۵ مگاوات برق را دارند.

 

وی ادامه داد: مجموع توان قابل تولید اشاره شده در بخش خصوصی و دولتی پاسخگوی ۶۵ درصد بیشترین نیاز مصرف در استان در تابستان است و ۳۵ درصد مصرف در این زمان از شبکه سراسری دریافت می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی