خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4873
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۴:۲۹
 فرمانده پلیس‌راه جنوب استان:

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان ۵۲ مجروح برجا گذاشت

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان ۵۲ مجروح برجا گذاشت
 فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی ابتدای مرداد تاکنون در جنوب این استان ۱۲ کشته و ۵۲ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ مصطفی کول زاده روز سه‌شنبه اظهارداشت: این میزان فوتی و مجروح نتیجه ۳۴ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

 

وی انحراف و تجاوز به چپ و سرعت زیاد را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد.

 

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

 

وی تصریح کرد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای در این ایام جلوگیری کند.

 

 سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

 

از منظر کارشناسان وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ‌های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در محورهای ارتباطی سیستان و بلوچستان است.

 

 

اتمام پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی