خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4906
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۱۹
استاندار:

۲۰ معدن غیرفعال سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشت

۲۰ معدن غیرفعال سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشت
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۱ واحد تولیدی و ۲۰ معدن تعطیل شده استان با ایجاد تسهیلات لازم و رفع موانع به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در وبینار(همایش ویدئو کنفرانس) فرمانداران استان سیستان و بلوچستان که با هدف آمادگی فرمانداران برای بودجه سال آینده و بررسی روند اعتبارات ثبت شده در طرح‌های مختلف امسال برگزار شد، بر اولویت‌گذاری در طرح ها، برنامه ها و پروژه های شهرستان ها براساس اعتبارات سال آینده تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه تاکنون در حوزه سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید ۱۱۱ واحد تولیدی و اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال و ۲۰ معدن تعطیل شده، فعال شده و به چرخه تولید بازگشتند؛ تشویق مردم برای سرمایه گذاری و همچنین توجه ویژه به استفاده از ظرفیت خیرین برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در سطح استان را خواستار شد.

 

رییس شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای پروژه های زیربنایی مهم از قبیل انتقال گاز، راه آهن چابهار- زاهدان، اجرای طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری زمین های دشت سیستان و اجرای طرح توسعه فرودگاهها و بنادر استان، بر اطلاع رسانی خدمات نظام به مردم تاکید کرد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان  با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید گفت: تخصیص بودجه برای ۳۷پروژه جهش تولید در هفته گذشته به استان ابلاغ شده است تا روند اجرایی این پروژه‌ها در استان سرعت بیشتری پیدا کند.

 

 معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز هدف از برگزاری این وبینار را آمادگی فرمانداران برای بودجه سال آینده و چگونگی جذب اعتبارات تخصیصی امسال در کمیته های برنامه‌ریزی شهرستانها عنوان کرد.

 

علی زینی‌وند مستندسازی خدمات دولت و نظام برای آشنایی مردم را یکی دیگر از دستور کارهای نشست مجازی فرمانداران استان ذکر کرد و افزود: باید با ارتباط مداوم با رسانه ها خدمات نظام برای مردم تبیین و تشریح شود.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان نیز  در این نشست به تشریح روند بودجه استان پرداخت.

 

مهرداد عرب‌اول با بیان اینکه ۷۱ درصد از ۴۱۲ میلیارد تومان اعتبارات استانی دریافت شده است؛ گفت: مجموع بودجه استان ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان است که ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع و ابلاغ شده است.

 

وی اعتبارات توسعه راه‌های روستایی و ردیف متوازن را از جمله تخصیص های اعتباری بودجه‌ای برای استان در سال جاری ذکر کرد و افزود: از ردیف اعتبارات توسعه راه‌های روستایی ۷۲ درصد و از ردیف اعتبارات متوازن تاکنون ۲۱ درصد تخصیص یافته که در مقایسه با سال گذشته، میزان تخصیص نقدی استان افزایش مناسبی پیدا کرده و هر آنچه که در قالب تخصیص نقدی به استان ابلاغ شده، میزان نقدینگی آن در خزانه استان موجود است.

 

سیده ثریا سیدزاده معاون توسعه مدیریت ‌و منابع استانداری نیز به تشریح آخرین وضعیت هزینه کرد و تامین نیرو و تجهیزات فرمانداری ها پرداخت. 

 

منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در دست اجرای استان در سطح کشور بی نظیر است، توجه به مستندسازی و اطلاع‌رسانی این طرح‌ها را خواستار شد.

 

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه موضوعات اقتصادی، احیا و افزایش میزان فعالیت بازارچه‌های مرزی، تسهیل و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی و حمایت از سرمایه‌گذاری و همچنین افزایش میزان صادرات از مرزهای استان ارایه کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی