خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4925
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۴:۱۳
طبق اعلام هواشناسی

دلگان گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

دلگان گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته دلگان در غرب استان با دمای ۴۸.۶ درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمود دیانتی اظهار کرد: پس از دلگان به ترتیب «شوش» با دمای ۴۷.۶ و «دهلران» با دمای ۴۷.۲ درجه سلسیوس دومین و سومین شهرهای گرم کشور در شبانه رو گذشته بودند.

 

وی افزود: به طور کلی در شبانه روز گذشته دمای ۱۵ شهر سیستان و بلوچستان به بیش از ۴۰ درجه سلسیوس رسید که گرمترین شهرها به ترتیب دلگان با دمای ۴۸.۶، هیرمند ۴۶.۹، هامون و زهک ۴۵.۳، زابل ۴۵.۱ و ایرانشهر ۴۵ درجه بوده اند.

 

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس جدیدترین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان انتظار می رود گرمای هوا در اکثر نقاط استان ادامه داشته باشد.

 

دیانتی در بخش دیگری از ادامه وزش بادهار ۱۲۰ روزه در شمال استان خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۳ متر بر ثانیه معادل ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید اما تأثیر بخصوصی در دید افقی شهر زابل ایجاد نکرد.

 

وی ادامه داد: پیش بینی می شود شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش رو افزایش یابد و گردوغبار حاصل ضمن کاهش دید افقی، شرایط کیفی هوا را در نقاط مستعد ناسالم کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید