خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4938
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۰۰
وعده‌های بی‌سرانجام دولت برای نظام هزینه‌ساز می‌شود؟!

از اعتراض مردم و فریاد اعتراض امام‌جمعه به مشکل گاز استان تا اعلام آمادگی بسیج برای برطرف کردن مشکل/ بی‌بی‌سی از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرد!

از اعتراض مردم و فریاد اعتراض امام‌جمعه به مشکل گاز استان تا اعلام آمادگی بسیج برای برطرف کردن مشکل/ بی‌بی‌سی از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرد!
کمبود شدید گاز مایع برای مردم سیستان و بلوچستان مشکلی تکراری است، اما هیچ مسئولی تدبیری بر این مشکل نمی‌اندیشد؛ باوجوداینکه با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی در کشوری که دارنده دومین ذخایر گاز در دنیاست مردمش همچنان بدون گاز شهری ساعت‌ها در صف‌های طولانی کپسول‌های گاز منتظر می‌مانند.

به گزارش اس.بی پرس، صف‌های بی‌پایان کپسول‌های گاز در سیستان و بلوچستان، گرما و سرما نمی‌شناسد. هرچند کمبود شدید گاز مایع برای مردم سیستان و بلوچستان مشکلی تکراری است، اما هیچ مسئولی تدبیری بر این مشکل نمی‌اندیشد و در کشوری که دارنده دومین ذخایر گاز در دنیاست مردمش همچنان بدون گاز شهری ساعت‌ها در صف‌های طولانی کپسول‌های گاز منتظر می‌مانند و گه‌گاه با کپسول‌های خالی به دست به راه آمده‌شان بازمی‌گردند.


تصاویر این صف‌های طولانی مردم و چشم‌انتظاری آن‌ها برای کپسول‌های گاز، اتفاقی تلخ است که کمتر مخاطب خارج از استانی باورش می‌شود هرروز و هرروز در بیشتر نقاط سیستان و بلوچستان پهناور اتفاق می‌افتد.


اداره استاندارد و صنعت و معدن نارضایتی‌ها را نمی‌بینند؟!

امام‌جمعه شهر علی‌اکبر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به گلایه‌های مردمی در موضوع افزایش قیمت سیلندر گاز، گفت: باید قیمت مصوب شده و قیمت دریافتی توسط عاملین فروش یکی باشد، اما وقتی نظارت نباشد بعضی از خودروهای فروش سیلندر هزینه بیشتری از مردم دریافت می‌کنند و کپسول‌هایی تحویل مردم می‌دهند که  پر و کامل هم نیست و این کم‌فروشی و تخلف است و باید اداره صنعت و معدن الآن که فصل گرماست و الحمدالله مشکل کمبود گاز نیست جلوی این سوءاستفاده‌ها را بگیرد تا در زمستان که هرساله با مشکل کمبود سیلندر گاز مواجه هستیم، شاهد نارضایتی مردم نباشیم.

 

وی با اشاره به گلایه مردم از کیفیت سیلندرهای گاز مایع که بسیار فرسوده و خراب‌شده‌اند، افزود: این سیلندرها می‌تواند خطرآفرین باشد و با جان و امنیت خانواده‌ها بازی کند و این وسط نقش اداره استاندارد نامعلوم است؛ چرا این‌قدر ضعیف عمل می‌کند که کپسول‌های آسیب‌دیده و نامرغوب و زخمی و خطرناک به دست مردم می‌رسد.

 

حجت‌الاسلام اشرفیان با اشاره به عدم تحقق وعده گازرسانی به سیستان، گفت: ان‌شاءالله هرچه زودتر شاهد عملی شدن وعده گازرسانی دولت باشیم.

 

اعلام آمادگی بسیج دانشجویی برای برطرف کردن مشکل صف گاز و آب

محمدجواد عمرانی، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در صفحات مجازی خود نوشت:

 

«این عکس دوباره صدای هزاران مردمی است که باید روزها و ساعت‌ها در صف‌های طولانی بایستند. این پیرزنان.

به‌عنوان کسی که از نزدیک در جریان صف گاز و آب و... در سیستان و بلوچستان بوده و درد مردم را دیده عرض کنم؛ ایجاد صف گاز و آب برای عده‌ای نان‌وآب خوبی دارد، همان مافیایی که حتی دادستان در مقابلشان سکوت کرد. همان مافیایی که ترجیح می‌دهد مردم صبح تا شب وقت خود را برای یک کپسول گاز یا یک گالن آب بگذرانند.

چون هم از نزدیک دیده‌ام و هم به‌طور کامل در جریان بسیاری از امور هستم مشکل صف‌های گاز و آب و... حل‌شدنی است، این مشکل اتفاقاً به دست خودِ مردم قابل‌حل است، جنبش دانشجویی حاضر است مشکل صف‌ها را در کمتر از یک ماه جمع کند و موضوع را حل کند.


اگر مسئولین می‌خواهند مقابل مافیا ایستادگی کنند و مشکل مردم را حل کنند و طرف مردم باشند بسم‌الله ما هم حاضریم...


شک نکنید مقابل مافیای قدرت و ثروت ایستادن در سیستان و بلوچستان سخت است، اما به نظرم ارزشش را دارد.»
 

 

 

 

به گزارش اس.بی پرس، مردم نیز در فضای مجازی اعتراض خود را این‌گونه بیان داشته‌اند:

 

 


 

رصد خبرنگار اس.بی پرس، حکایت از این دارد که شبکه‌های معاند نیز قصد سوءاستفاده از این کمبود و سوق دادن مردم به سمت اعتصاب و اغتشاش را دارند. تجربه‌های دیگر نشان می‌دهد که دشمن به‌راحتی می‌تواند بر روی مشکلات جامعه موج‌سواری کند و ظاهراً مسئولین نیز تا مردم را کف خیابان نبینند و مردم دست به اغتشاش نزنند و برای کشور هزینه نتراشند، اقدامی نخواهند کرد.

 

کاش مسئولین درک بیشتری از موقعیت حساس معیشت مردم داشتند و قبل از آنکه دشمن دست‌به‌کار شود برای حل مشکلات چاره‌ای میندیشیدند.

 

گزارش از سمیه لطیفی
 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha