خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4939
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۸:۵۵
مدیرجهاد کشاورزی خاش:

برداشت خرمای ارگانیک از منطقه مرزی روتک خاش آغاز شد

برداشت خرمای ارگانیک از منطقه مرزی روتک خاش آغاز شد
مدیرجهاد کشاورزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: برداشت خرمای ارگانیک از سطح ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار از نخلستان‌های مرزی روتک این شهرستان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، شیرزاد کمالی روز یکشنبه اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود تا اواخر شهریور و با پایان فصل برداشت از نخلستان‌های بارور این منطقه افزون‌بر ۱۰ هزار تن محصول خرما برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شود.

 

وی افزود: بیش‌از ۶ هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این نخلستان‌ها مشغول بکار هستند.

 

 مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: تولید محصول ارگانیک و سالم از ویژگی‌های خاص خرمای روتک است که این موضوع با تایید شرکت معتبر سرس آلمان گواهی نامه معتبر دریافت کرده و همین امر سبب شده خرمای تولیدی روتک شهرت جهانی یابد. 

 

وی با اشاره به اینکه بیش‌از ۹۸ درصد خرمای منطقه روتک از نوع خرمای ربی است افزود: پارسال بیش از۹۵ تن خرمای ارگانیک روتک به خارج از کشور صادر شده است.

 

کمالی تاکید کرد: توسعه صنایع غذایی و تبدیلی نیاز اصلی منطقه است تا برندسازی محصول تولیدی، ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ارتقای زمینه اشتغال پایدار را برای بهره‌برداران این منطقه به ارمغان بیاورد.

 

وی خاطرنشان کرد: خرمای روتک خاش به عنوان دومین محصول این منطقه بعد از انگور یاقوتی دشتی گواهینامه ارگانیک را دریافت کرده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد