خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4940
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۸:۵۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

توزیع گاز از ابتدای مهر تنها از طریق سامانه تجارت آسان انجام می‌شود

توزیع گاز از ابتدای مهر تنها از طریق سامانه تجارت آسان انجام می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توزیع گاز مایع اصناف در این استان در راستای ساماندهی وضعیت گاز از ابتدای مهر از طریق سامانه تجارت آسان انجام می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه شامگاه شنبه در کارگروه ساماندهی عرضه گاز مایع اظهارداشت: در راستای سهولت تهیه گاز مایع در سیستان و بلوچستان در یک سال گذشته کارگروه ساماندهی گاز مایع در استان نشست‌های متعددی تشکیل داد و مصوباتی به تصویب رسید که پیگیری و اجرایی شدن آنها سبب کاهش دغدغه شهروندان در تامین گاز مایع مورد نیازشان شد.

 

وی بیان کرد: اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع و حذف ایستگاه‌ها و صف‌های عرضه در پی آن، افزایش سهمیه گاز سیستان و بلوچستان و تامین از پالایشگاه ها، پیگیری برای افزایش ناوگان حمل و توزیع سیلندرهای گاز مایع بویژه برای روستاییان و تکمیل اطلاعات مشترکان در سامانه تجارت آسان برای سهولت در عرضه گاز مایع درب منازل در استان انجام شد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اخذ مجوز ایجاد چهار تاسیسات گاز مایع در سطح استان برای خدمات دهی بهتر و صدور مجوز تامین تاسیسات مورد نیاز برای ایجاد جایگاه‌های عرضه سی ان جی(CNG)  به همراه تجیهز تمامی خودروهای گاز به دستگاه‌های پوز بانکی برای سهولت در ارائه خدمات به شهروندان و امکان نظارت بر نحوه توزیع عملکرد در توزیع صحیح گاز از جمله اقداماتی است که اجرای آنها با موفقت همراه بود. 

 

وی افزود: با اجرایی شدن این مصوبات در سیستان و بلوچستان و انجام اقدامات لازم در خصوص رفع برخی مشکلات، امسال شهروندان سیستان و بلوچستانی براحتی می‌توانند گاز موردنیاز خود را تامین کنند.

 

زنگنه اظهارداشت: در همین راستا شرکت‌های متولی توزیع گاز موظف شدند میزان سهمیه روزانه گاز مایعی که به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته را به طور کامل از پالایشگاه دریافت کرده و به استان وارد کنند.

 

وی ادامه داد: برای پیشگیری از ایجاد صف دریافت گاز در سیستان و بلوچستان نیاز است به طور پایلوت جایگاه‌هایی برای توزیع سیلندرگاز در نقاط مختلف شهرستان زاهدان ایجاد شود و شهروندان تنها در آن محل‌ها نسبت به تامین گاز مایع خود اقدام کنند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر انجام طرح موفقت آمیز باشد در شهرستان زابل نیز اجرایی خواهد شد.

 

وی افزود: با توجه به اهمیت ساماندهی توزیع گاز در سیستان و بلوچستان به واحدهای صنفی اعلام شد تا در سامانه تجارت آسان برای دریافت گاز خود اقدام کنند، هرچند از مدتها قبل این موضوع اطلاع رسانی شده اما برای آن دسته از واحدهای صنفی که طی مدت تامین شده موفق به ثبت نام نشده بودند زمان انجام آن تمدید شد.

 

زنگنه اظهارداشت: با توجه به لزوم ساماندهی گاز مایع در سیستان و بلوچستان فرصت ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه تجارت آسان برای دریافت سهمیه گاز دیگر تمدید نخواهد شد و به طور قطعی از ابتدای مهر سالجاری توزیع گاز مایع واحدهای صنفی تنها بین واحدهایی که در سامانه نام‌نویسی کرده‌اند انجام می‌شود.

 

وی بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصول سرد سال برای پیشگیری از ایجاد صف و بازار سیاه، تامین گاز مردم اهمیت بسیاری دارد و در این راه اگر تخلفی انجام شود مراتب به طور جدی از طریق دستگاه های نظارتی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی