خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4958
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۴:۱۶
الگوبرداری از روستای کهن کهور مهرستان؛

40 روستای بدون زباله در سیستان وبلوچستان

40 روستای بدون زباله در سیستان وبلوچستان
با الگوبرداری از روستای کهن کهور مهرستان و با نهادینه کردن فرهنگ همکاری وهمیاری درپاک نگهداشتن روستاها، برنامه ریزی شده که طرح روستای بدون زباله در 40روستای این شهرستان اجرایی شود.

به گزارش اس.بی پرس، درحالی که امروزه زباله های شهری معضلی برای جامعه بشری محسوب می شوندویکی ازمؤلفه های توسعه پایدار روستاها مدیریت پسماند روستایی وپاک نگهداشتن محیط زیست است.

 

مردم روستای کهن کهور kahne kahoor ازتوابع بخش مرکزی شهرستان مهرستان منتظرکمکهای دولتی نشده اند و برای نظافت روستای خود آستین همت بالا زده اند.

 

فرماندارمهرستان گفت: روستای کهن کهورکه درحاشیه سد ماشکیدعلیا واقع شده است یکی ازروستاهای پاک وهدف گردشگری دراین شهرستان است که همکاری مردم روستا درهمه رده های سنی درنظافت عمومی ستودنیست.

 

دهواری افزود: این روستا را به عنوان روستای عاری از زباله معرفی کرده است.

 

دهواری گفت: با الگوبرداری ازاین روستا وبا نهادینه کردن فرهنگ همکاری وهمیاری درپاک نگهداشتن روستاها ، برنامه ریزی شده که این طرح در 40روستای این شهرستان اجرایی شود.

 

دهقانی دهیارکهن کهور هم گفت: این روستا فاقدسطل زباله است و درمنازل وتوسط خانواده هازباله هاتفکیک می شوند وقسمتی ازآنها خوراک دام می شوند و زباله های دور ریختنی نیز توسط خودمردم درسایت زباله ای که درخارج ازمحدوده روستا است ، به صورت بهداشتی دفن می شوند.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

اخبار

داغ های مجازی