خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4965
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۸:۱۸
درباره توافق امارات و رژیم صهیونیستی

واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس به مواضع روحانی

واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس به مواضع روحانی
دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری ایران و برخی دیگر از مقام‌های ایرانی در خصوص توافق ننگین امارات و رژیم مدعی شد که این پیام‌ها دربرگیرنده پیامدهای زیانبار خطرناکی برای امنیت و ثبات منطقه خلیج‌فارس بوده و با هنجارهای دیپلماتیک منافات دارد.

به گزارش اس.بی پرس، «نایف فلاح الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس در واکنش به سخنان «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران و برخی دیگر از مقام‌های ایرانی در خصوص توافق ننگین امارات و رژیم مدعی شد که این پیام‌ها دربرگیرنده پیامدهای زیانبار خطرناکی برای امنیت و ثبات منطقه خلیج‌فارس بوده و با هنجارهای دیپلماتیک منافات دارد.

 

الحجرف افزود: شورای همکاری خلیج‌فارس بر اساس اصل دفاع مشترک، در برابر هرگونه تهدید علیه حق حاکمیت، امنیت و ثبات امارات متحده عربی، در کنار این کشور قرار گرفته و امنیت و ثبات شورای همکاری خلیج‌فارس غیرقابل تفکیک است.

 

دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، از ایران خواست تا «به سیاست حسن همجواری و دست کشیدن از به‌کارگیری زبان تهدید که در خدمت امنیت و ثبات منطقه و جهان نیست، متعهد شود».

 

پیش‌از این، وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی کاردار سفارت ایران در ابوظبی را به دبیرخانه این وزارتخانه احضار کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد