خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4974
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۰:۵۵
مدیرگروه سلامت خانواده دانشگاه پزشکی زاهدان:

آزمایش تشخیص کرونا برای مادران باردار رایگان است

آزمایش تشخیص کرونا برای مادران باردار رایگان است
مدیر گروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: آزمایش تشخیص کرونا در تمامی مراکز ۱۶ ساعته برای مادران باردار رایگان است و ضروریست مادران باردار سیستان و بلوچستان در شرایط همه گیری کرونا تمامی مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان را در مراکز و پایگاه‌های سلامت دریافت کنند.

 دکتر مریم زابلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با اس بی پرس، اظهارداشت: با توجه به اهمیت مراقبت‌های دوران بارداری و پس از زایمان لازم است همه مادران طبق نوبت‌های تلفنی که توسط کارکنان ارائه دهنده خدمت از طریق سامانه ۴۰۳۰ اعلام می‌شود به پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت جهت دریافت مراقبت‌ها به صورت حضوری مراجعه کنند.


وی ادامه داد: مادران باردار با توجه به شرایط خاص بارداری حساسیت بالایی نسبت به ویروس کرونا دارند لذا به محض مشاهده اولین علائم مشکوک به این ویروس شامل سرفه، تنگی نفس یا تب به پایگاه‌های سلامت ارائه دهنده خدمت و مراکز ۱۶ ساعته منتخب به منظور انجام آزمایش مراجعه کنند.


مدیر گروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آزمایش تشخیص کرونا در تمامی مراکز ۱۶ ساعته برای مادران باردار به طور رایگان انجام می‌شود.


وی ادامه داد: با توجه به تغییرات دوران بارداری و همچنین اهمیت سلامت جنین که محدودیت‌هایی در تجویز دارو برای زنان باردار به دنبال دارد مادران در دوران بارداری توجه ویژه‌ای به سلامتی خود به ویژه موارد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شامل رعایت بهداشت فردی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ و مراسم را داشته باشند.

 

زابلی افزود: با توجه به شروع غربالگری مرحله سوم ویروس کرونا از ۲۲ مرداد در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان غربالگری مادران باردار همزمان با سایر گروه‌های سنی توسط کارکنان ارائه دهنده خدمت با سامانه ارتباطی۴۰۳۰ انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی