خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4987
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۷:۲۴
رئیس پلیس فتا:

مراقب آگهی‌های دروغین مجرمان سایبری با عنوان پیش فروش خودرو باشید

مراقب آگهی‌های دروغین مجرمان سایبری با عنوان پیش فروش خودرو باشید
رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان در خصوص تبلیغات و آگهی های دروغین مجرمان سایبری با عنوان پیش فروش خودرو و انجام کلاهبرداری از شهروندان هشدار داد.

به گزارش اس.بی پرس، حسن کیخا امروز اظهار کرد:  در پی تبلیغات دروغین اخیر کلاهبرداران و مجرمان سایبری برای دست یافتن به منافع غیر قانونی خود، از متقاضیان خرید خودرو خواست به منظور ثبت‌نام اینترنتی در طرح‌های ویژه خرید خودرو صرفاً از طریق نشانی اینترنتی شرکت‌های رسمی تولیدکننده یا عرضه خودرو کشور یا نمایندگی‌های مجاز آن شرکت‌ها اقدام کنند.

 

کیخا با اشاره به اعمال محدودیت برای ثبت نام خرید خودرو در پی تقاضای بالای شهروندان گفت: مجرمان سایبری از این امر سوءاستفاده کرده و با انتشار آگهی‌های دروغین و جذاب به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند.

 

وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته شاهد درج آگهی تبلیغاتی با عنوان دروغین "آغاز طرح فروش خودرو " در برخی از شبکه های اجتماعی توسط برخی افراد کلاهبردار در منطقه بوده‌ایم، افزود:تحویل فوری، قیمتی پایین‌تر از کف بازار، تاریخ عرضه بدون قرعه‌کشی و‌... که در این آگهی کلاهبردارانه لحاظ شده، دروغ بوده و فقط برای به دام انداختن شهروندان طراحی شده است.

 

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه در طرح کلاهبردارانه مذکور مدعی پیش پرداخت مبلغ 3 میلیون تومان جهت ثبت اولیه سفارش بوده است، از شهروندان خواست: در مواجهه با چنین تبلیغات جذاب و وسوسه انگیز دروغین اینترنتی که نوید فرصتی استثنایی را به کاربر می‌دهند کاملا هوشیارانه برخورد نموده و قبل از هرگونه اقدامی نسبت به اصالت آگهی و مرجع ارائه دهنده خدمات اطمینان حاصل کنید.

 

این مقام انتظامی با اشاره به تبلیغات جذاب مشابه توسط کلاهبرداران ،از متقاضیان خرید خودرو خواست: قبل از بررسی صحت اطلاعات فروشنده، اقدام به واریز بیعانه نکنند و حتی‌الامکان ارتباطات، عقد قرارداد و خرید و فروش‌ها را به‌ صورت حضوری و در اماکن و ادارات معتبر و دارای مجوز انجام دهند.

 

وی ادامه داد: از فعالان و مسئولان کانال‎ها و صفحات مجازی نیز انتظار داریم جهت انجام تبلیغات مجازی کاملاً مسئولانه برخورد نموده و از انتشار تبلیغاتی که می‌تواند امنیت اجتماعی، اقتصادی جامعه تحت الشعاع قرار دهد، پرهیز کنند.

 

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: از آنجایی که برقراری امنیت امری جمعی بوده و مستلزم مشارکت آحاد جامعه می‌باشد، از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی