خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4992
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۸:۵۶
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خبرداد

اضافه شدن ۳ شهرستان جدید به سیستان و بلوچستان

اضافه شدن ۳ شهرستان جدید به سیستان و بلوچستان
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در حال حاضر تقسیم استان امکان پذیر نیست، افزود: تقسیمات درون استانی را آغاز کرده و تعداد شهرستان ها را از ۱۹ مورد به ۲۳ شهرستان رسانده ایم، تا پایان سال جاری نیز سه شهرستان جدید دیگر مصوب خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، علی زینی وند در نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه ها با استاندار استفاده از ظرفیت تشکل‌ها را برای توسعه و آبادانی استان بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در حال حاضر ۴۳۳ تشکل و سمن در حوزه های مختلف در استان مشغول فعالیت هستند، خانه احزاب را با هدف گردآوری احزاب مختلف در کنار هم راه اندازی کردیم و تلاش داریم مجتمع رسانه ای را نیز ایجاد کنیم تا رسانه ها نیز در یک مکان مشخص کنار هم باشند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تقسیم استان امکان پذیر نیست، افزود: تقسیمات درون استانی را آغاز کرده و تعداد شهرستان ها را از ۱۹ مورد به ۲۳ شهرستان رسانده ایم، تا پایان سال جاری نیز سه شهرستان جدید دیگر مصوب خواهد شد.

 

 

افزایش کشفیات مواد مخدر در سال‌جاری

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار کرد: در سال جاری سرقت ها ۱۱درصد کاهش داشته و کشفیات مواد مخدر نیز ۳۱ درصد افزایش داشته است و تمام کشفیات با صاحب و طی درگیری با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر بوده است.

 

محمدهادی مرعشی گفت: سیستان و بلوچستان در موضوع گروگانگیری ۹۰ درصد افزایش داشته است که عمدتا ناشی از معاملات ناصواب و مواد مخدر است.

 

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: سال گذشته از نظر امنیتی سال خوبی بود و امیدواریم امسال هم سال خوبی را سپری کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha