خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 4995
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۲۷
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان:

رودخانه ها دارای بیشترین تلفات غرق شدگی هستند/ بهترین مکان برای شنا مناطق تحت حفاظت و طرح های سالم سازی و محلی است

رودخانه ها دارای بیشترین تلفات غرق شدگی هستند/ بهترین مکان برای شنا مناطق تحت حفاظت و طرح های سالم سازی و محلی است
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان گفت: بهترین مکان برای شنا را مناطق تحت حفاظت و طرح های سالم سازی و محلی با توجه به حضور افراد و نجات غریق است.

به گزارش اس.بی پرس، علی فحرجی مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان با اشاره به اینکه برخلاف تصور عموم رودخانه ها دارای بیشترین تلفات غرق شدگی هستند، بیان کرد: بیش از دو سوم افرادی که غرق می شوند، در فاصله کمتر از سه متر از یک محل امن مانند ساحل، اسکله و یا دیوار هستند.

 

 وی با بیان اینکه بهتر است در روزهای کرونایی شنا نکنیم، افزود:  هنگام شنا در فاصله زیاد مراقب قایق های عبور باشیم، استفاده از تیوپ های لاستیکی می تواند خطرناک باشد، از هول دادن یک دیگر در آب خود داری شود.

 

مسئول امداد  و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان با بیان اینکه هنگام شنا کردن تذکرات ناجیان غریق جدی گرفته شود، تصریح کرد: توصیه می شود هنگام رعد و برق، در تاریکی و در محدوده پرچم های سیاه و قرمز شنا انجام نشود.

 

فحرجی بهترین مکان برای شنا را مناطق تحت حفاظت و طرح های سالم سازی و محلی با توجه به حضور افراد و نجات غریق دانست و اضافه کرد: برای پیشگیری از غرق شدگی حتی اگر فرد شناگر حرفه ای نیز می باشد بهتر است موقع شنا از ساحل دور نشود.

 

وی خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از غرق شدگی کودکان در محیط های آبی مراقب کودکان باید بود چرا که آنها بی سروصدا غرق می شوند به طوری که حتی قادر به درخواست کمک نیستند.

 

مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان اذعان کرد: اگر هنگام شنا فرد دچار گرفتگی عضلات پا در داخل آب شده است، آرام باشد و با کمک دست خود شروع به حرکاتی به شکل پارو زدن کند یا بر روی آب به صورت شناور بماند و درخواست کمک کند.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : shastoon.ir

نظرات شما

capcha