خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 4997
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۴۶
استاندار مدعی شد

امروزه در سیستان وبلوچستان کسی از هوتک‌ها آب نمی‌خورد

امروزه در سیستان وبلوچستان کسی از هوتک‌ها آب نمی‌خورد
رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بی احتیاطی و نزدیک شدن به محل استراحت گاندوها سبب بروز مشکل برای کودکان می شود، گفت: در گذشته مردم برخی مناطق جنوب استان از هوتک استفاده می کردند اما اکنون به عنوان استاندار اعلام می کنم امروز کسی از هوتک‌ها آب نمی‌خورد.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه نشست هم اندیشی با مدیران رسانه‌های ارتباط جمعی سیستان و بلوچستان در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران در مورد معیار انتصاب مدیران با اشاره به انتخاب معاون سابق اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی برای مدیریت بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به پایین بودن سیستان و بلوچستان در شاخص خانه‌های مقاوم و وضعیت بهسازی معابر و چالش‌های حاشیه نشینی، باید فردی با سابقه‌ی مناسب برای مدیریت این بنیاد انتخاب می شد.

 

او  افزود: سید خلیل منبتی به عنوان معاون سابق اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با مدت ۱۰ سال با ۱۲ هزار نیروی زیرمجموعه در دوران فعالیت دارای سابقه اجرایی مناسبی بود که برای مسوولیت بنیاد مسکن استان منصوب شد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در دوران کوتاه مدیریت سید خلیل منبتی به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب سیستان و بلوچستان در این استان سه هزار میلیارد تومان پروژه‌های مختلف به اجرا درآمده است.

 

او  با تاکید بر انتصاب محمدعلی نیکبخت با سوابق اجرایی ریاست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ۲۰ سال گذشته و معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: محمدعلی نیکبخت که به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان منصوب شد دارای سابقه فعالیت در هیات دولت دوره‌های پیشین گزینه مناسبی برای کار و خدمت در سیستان و بلوچستان است.

 

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان با تاکید بر راه اندازی و آغاز بکار خانه تشکل‌ها از سوی مدیران موفق این استان افزود: در صورت ضعف مدیران این امور هرگز به اجرا در نمی‌آمدند.

 

او  با بیان لزوم انتخاب مدیران کاربلد که از تهدیدها برای خلق فرصت ها بهره می برند افزود: اکنون زمان انتخاب‌های حزبی برای مدیران این استان نیست.

 

موهبتی با اشاره به عملکرد مناسب اجرایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: میدانی کارکردن و در صحنه کار حضور داشتن دارای اهمیت زیادی است که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار دارای این شاخصه هاست.

 

او تاکید کرد: معیار مقایسه معاون کنونی هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با دوره‌های پیشین، با در نظر گرفتن هشت میلیارد دلار درآمد ارزی در مقایسه با ۱۵۰ میلیارد دلار درآمد کشور در سال‌های گذشته و بحث نوسانات قیمت در سال‌های اخیر باید مورد توجه قرار گیرد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه شاخص ضعیف بودن یک مدیر نحوه تاثیرگذاری آن مدیر بر روند ساخت و ساز است افزود: در کنار مدیران قوی مدیران ضعیف نیز وجود دارند که در این بین باید علت و چرایی این ضعف مشخص شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هیچ مدیری سفارشی منصوب نشده و در این زمینه به هیچ عنوان سفارش پذیر نیستم بلکه با عقل و تدبیر توانمندی افراد سنجیده می شود و حزب و جناح هم مد نظر نیست.

 

او  افزود: برخورد با فساد با جدیت در دستور کار قرار دارد و در این مسیر هیچ تفاوتی بین افراد، مذاهب، قومیت ها و مسوول و غیرمسوول وجود ندارد.

 

موهبتی گفت: منافع ملی را بر منافع استانی و منافع استانی را بر منافع شهرستانی و منافع شهرستانی را بر منابع بخش ترجیج می دهم.

 

او  افزود: من استاندار آکادمیک نیستم بلکه استاندار میدانی هستم و به سبب حضور چندین ساله در این استان از وضعیت منطقه و مردمان آن شناخت کافی دارم و در اجرای طرح ها و فعالیتها منافع عامه مردم برایم مهم است، سفارش پذیر نیستم و از افراد خطا کار حمایت نمی‌کنم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان نقش رسانه ها در مقابله با فساد را بسیار مهم دانست و گفت: اگر تیزبینی رسانه‌ها و خبرنگاران می بود امروز شاهد این میزان فساد نبودیم.

 

او  از خبرنگاران و فعالان رسانه ها خواست هرگونه تخلف و فساد را گزارش دهند و مدیران نیز انتقادهای سازنده رسانه‌ها را پذیرا باشند.

 

 

امروزه در این استان کسی از هوتک‌ها آب نمی‌خورد

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بی احتیاطی و نزدیک شدن به محل استراحت گاندوها سبب بروز مشکل برای کودکان می شود، گفت: در گذشته مردم برخی مناطق جنوب استان از هوتک استفاده می کردند اما اکنون به عنوان استاندار اعلام می کنم امروز کسی از هوتک‌ها آب نمی‌خورد، از ۲۶۱ روستا ۱۸۵ روستا آب آشامیدنی بهداشتی دارند و بقیه نیز با تانکر آبرسانی می شود تا آخر امسال بیشتر روستاهای پایین دست سد پیشین از آب مطلوب بهره مند خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

بحران بی آبی در سیستان و بلوچستان قربانی می گیرد/ آخرین قربانی ، «امیرحمزه» و «زینب»

 

او بر فرهنگ سازی نظافت شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: در شهرستان مهرستان روستاهایی وجود دارند که زباله در معابر عمومی پیدا نمی شود مردم برای نظافت کوچه ها از یکدیگر سبقت می گیرند اما در بسیاری از روستاها و حتی شهرهای استان به این مهم توجه نمی شود و فقط انتظار دارند که شهرداری نظافت کند درست است که یکی از وظایف شهرداری نظافت است اما تا زمانی که مردم خودشان نظافت را رعایت نکنند شهر و روستاها پاکیزه نمی شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد