خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5010
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۱۶
مدیرکل بیمه سلامت استان خبرداد

انجام مکانیزم الکترونیکی خدمات به بیمه شدگان در سیستان و بلوچستان

انجام مکانیزم الکترونیکی خدمات به بیمه شدگان در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: یکی از راههای کنترل و مدیریت هزینه های درمانی استفاده از مکانیزم الکترونیکی در مراکز درمانی است که اجرای برنامه تبادل الکترونیک در بیمارستانها یکی از برنامه های مهم الکترونیکی کردن خدمات به بیمه شدگان می باشد.

به گزارش اس بی پرس، دکتر رضا عباسی افزود: الکترونیکی نمودن ارائه خدمات به بیمه شدگان وبیماران موجب شفافیت وتسهیل بر روند خدمات می باشد و این امکان را به بیماران می دهد که بتواند در صورت نیاز به اطلاعات بیماری خود دسترسی پیدا نماید.

 

وی تصریح کرد: بیش از ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاهی در استان در طرح تبادل الکترونیک رسیدگی به اسناد بستری در راستای مکانیزم الکترونیکی به مردم خدمات ارائه می دهند که باعث تسریع در روند ارائه خدمات به بیمه شدگان گردیده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵بیمارستان و۶مرکز جراحی محدود خصوصی غیر دانشگاهی دراستان فاقد برنامه تبادل الکترونیکی می باشند که در سال جاری برنامه تبادل الکترونیک در این مراکز عملیاتی خواهد شد.

 

عباسی همچنین گفت: کلیه مراکز درمانی بخش خصوصی ، دارویی و پاراکلنیک از جمله آزمایشگاه ،رادیولوژی وسونوگرافی و غیره در برنامه نسخه نویسی الکترونیکی و استحقاق سنجی با بیمه سلامت استان همکاری می کنند.

 

وی اظهار کرد: همچنین در راستای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان بیش از ۷۰درصد پزشکان بخش خصوصی در استان دراجرای طرح استحقاق سنجی و نسخه نویسی الکترونیک شرکت فعال دارند که به بیمه شدگان از طریق برنامه نسخه نویسی الکترونیک نسخه تجویز می نمایند.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: خدمت به مردم در جهت امورات بیمه شدگان از طریق برنامه الکترونیکی تجویز دارو توسط پزشکان از اولویت مهم سازمان بیمه سلامت در سال ۹۹ دانست.

 

وی تصریح کرد: اجرای طرح استحقاق سنجی ونسخه نویسی الکترونیکی از تیرماه سال جاری در سیستان و بلوچستان بصورت عملیاتی توسط پزشکان انجام شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مردم برایش دعا کنند

حال عمومی مهران رجبی خوب نیست

تکرار یاوه گویی پمپئو در پیامی توئیتری

گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و امارات با محوریت ایران

مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت ایران خودرو

اسامی برندگان قرعه‌کشی ایران‌خودرو منتشر شد